Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Inverteres Samsung klíma...

Inverteres Samsung klíma (hűtő-fűtő,3.5kw) kültérije néha berezonál. Normális ez? Valahogy meg lehet szüntetni?

Figyelt kérdés

A kültéri általában szép csendben megy, minimális rezonanciával, de megesik időnként, hogy iszonyatosan berezonál egy 5-6 másodpercig, majd ismét szép csendben megy tovább. Mindezt teszi akkor is, amikor a leglassabb üzemmódba van téve a beltéri, és minimális mennyiséget kell hűteni.

Rendesen berezonál ilyenkor, ami egy kicsit durva.

Mitől lehet ez, illetve hogy lehetne megszüntetni ?



2013. máj. 3. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, a ventilátor lapátjai rezegnek be. Kiegyensúlyozatlanság az oka. Nem szerencsés, mert hamar megeszi a csapágyat.
2013. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annak nem kellene folyamatos üzemelés közben is rezonanciát generálnia?

Mert normál esetben megy, és semmi. Ráteszem a kezem, és épp hogy érezni valamit (ventije megy).

Olyan, mintha a motor hirtelen 100-120%-ra kapcsolna 5-6 mp-re, aztán visszaállna minimumra.

Vagy ilyesmi. Nemtom.

2013. máj. 3. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a motor max-ra kapcsol, akkor sem kéne berezegnie.
2013. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

több dolog miatt rezonálhat be.

Egyrészt sok helyen írják, hogy a samsung külső egysége hangos, gondolom ezt értik alatta.

A másik, hogy gumibakokon ül a szerkezet, ezek viszont elérnek.

Én most akarom őket cserélni.

Néha nekem is kicsit hangos,de semmi gondot nem tapasztaltam vele.

2013. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!