Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Normális, ha felmelegszik egy...

Normális, ha felmelegszik egy háztartási gép dugójának fém szára a konnektorban használat során?

Figyelt kérdés
Használtam a vízforralót, és miután kihúztam a konnektorból, megfogtam a dugóját. Mindkét fém szára meleg volt. Ez normális? Egyébként abban a dug-aljban használtam amiben pár napja a gofrisütő lecsapta az automatát, mert zárlatos volt. T elosztó van, és a másik két végére van bedugva a hűtő és a mikró. Ezekkel nincs ilyen gond. A porszívónak is felmelegszik a dugója, de mindig csak a jobb oldali fémszár. Az, hogy melyik konnektorban használom, teljesen mindegy!

2013. máj. 7. 07:51
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem a túlterhelt T-dugód melegszik belül és az melegíti fel a dugót. Ilyen nagy terhelőket egy aljzatra ne tegyél együtt. Ki fog gyulladni a t-dugó aztán nézhetsz.
2013. máj. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 menta34 ***** válasza:

Ezek a gagyi T elosztók nem arra valók, hogy nagy fogyasztású gépeket ki-be húzzanak... hálószobában, hogy egy konnektornál elosztod az éjjeli lámpa és az ébresztőóra között és évenete 1-1 takarításnál húzod szét az oké, de a goffrisütős használtra nem kéne erőltetni.


A gond egyébként nem az, hogy meleg a dugó, hanem, hogy mennyire lehet meleg az amit nem látsz! a t-dugó meg a konnektor belseje.


Szerintem keress valakit aki ért hozzá és legalább felszerel oda egy 2-es konnektort (3 perc!). Az alsó felébe tegyél egy rövid elosztót a mikrónak meg a hűtőnek és a felső konnektor fele pedig megmarad ki-be húzkodós aktuális gépnek.

2013. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A T-dugó nem bírja a nagy terhelést, a gofrisütő viszont akárcsak a vízforraló nagy teljesítményt vesz fel, A T dugó érintkezőin, amit a konnektorba dugsz, még össze is adódik a két géped teljesítményfelvétele, persze, hogy melegszik mint az atom:) A másik, olyannal már találkoztam, kisgépjavítós munkáim során, hogy egy vízforraló kancsónak, vékony keresztmetszetű volt a kábele és melegedett az egész kábel, dugó, akkor is, ha teljesen különálló egyes konektroba volt bedugva. Nagyobb keresztmetszetű tápkábelt szereltem be, utána nem melegedett,tartós használat során sem. Szerintem a T-elosztót felejtsd el, Ikeraljzatot szereltess fel.
2013. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hasznos tanácsokat.
2013. máj. 8. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!