Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Anyukák! Mivel takarítjátok a...

Anyukák! Mivel takarítjátok a mosógépet? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés

40 fokon szoktam mosni és ecettel öblítek. A tegnapi mosásból kivett ruhákon ilyen barna trutyis darabok voltak. Szaguk nincs, viszont jól rászáradnak a ruhára...


Gondoltam csinálok egy üres mosást ecettel, 60 fokon, mert biztosan koszos a mosógép. Kimostam újra a ruhákat és megint olyanok lettek. Igaz már kevesebb volt a folt.


A világos gyerekruhákat be se merem tenni addig amíg ki nem tudom takarítani. Szóval mit vegyek, mi az ami tuti átmossa a gépet?


2013. máj. 8. 10:59
 1/10 anonim válasza:
A mosószer/öblítő adagolót mosd ki, abból szoktak kijönni azok a trutyi darabok!!!
2013. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ecet is jó, de a leghosszabb és legmagasabb fokú programon kell elindítani az üres mosást. És lehet kapni kimondottan mosógéptisztító folyadékot is, azt is kipróbálhatod. Nálam mindig szép tiszta lesz a mosógép egy ilyen üres programos mosás után.
2013. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még sosem tisztítottam a gépet belülről,pedig már 6-7 éve megvan.

bár lehet a 90 fokon fehér mosás kitisztitja nekem eléggé (fehér zoknikat,rongypelust mosok azzal,kb évente ötször)

2013. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mi is a legnagyobb hofokon inditjuk el uressen a gepet. Nallunk ez 90C es a program neve "tipego/gyerekruha program" 1 ora 30 perces eredetileg. De en ilyenkor a centrifugat nullara allitom a kijelzon mert ugye nincs mit centrifugalni es igy csak kb. 1 oras a program mert nem centrifugal. Nallunk ezzel jol kitisztul a gep.
2013. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
90 fokos mosás+fél üveg domestos kéthavonta.
2013. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nálunk nagyon kemény a víz, és mikor ideköltöztünk nem is nagyon foglalkoztam vele addig amíg a dobon meg nem jelent a vízkő... Na azóta ecettel öblítek...

Az öblítős tartály tényleg tele lehet ilyen moszatokkal, azt érdemes egy rossz fogkefével jól átsikálni, esetleg hipóba v. domestosba áztatni, hogy ne legyen penészes...

Az üres mosást úgy csináld, hogy 1 liter vagy több is lehet, de 20% os ecetet önts a mosógépbe éjszakára, próbáld jól átlocsolni, a mosópor-öblítő adagolót is...

Ha letelt az éjszaka akkor indíts egy forró programot ami jól átmossa, nálunk ez 95 Cfokos...

Sajnos többet nem tudsz tenni...

Nekem az a tapasztalatom, hogy vehetsz akármilyen csodaszert, mosógéptisztítót (bár kipróbálni ki lehet), a hagyományos szereknél nincs jobb!!!


Egyébként néha moss kicsit magasabb hőfokon, kb. havi egyszer elég... és az is tisztít!!

2013. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan így jártam, 60 fokon üres mosást, ... igazából nekem nem felül töltős mosógépem van, így az enyém azért macerás, mert minden mosás után papírtörlővel ki kell törölnöm pontosan ezt barna motyót, ahol ilyen gumi rész van. Kimosom továbbá a tartály részt, ahova teszem a mosószert, öblítőt, és ugyan ilyen lesz. A lányom ünneplős ruháját fogta be, azt hittem, megőrülök.

Nincs magasabb hőfokod? Vagy egy 2.45 körüli hosszú mosás programod?( ugyan így 60 fokon? ) Mert nekem ez utóbbi vált be, igaz, a gumit törölgetem azóta is, de legalább a ruhák nem lesznek olyanok!

2013. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is jártam így, de nálunk büdi is volt a mosógép, ha épp nem volt bepakolva. Mire rájöttem, hogy mi a gond, hetek teltek el. A 60 fok ide kevés lesz, valószínűleg már a dob külseje is csupa trutyi, onnan válnak le a darabok. Nálam erre egy üveg hypo, és 2 üveg ecet ment el. Persze külön-külön. Mindegyik 90 fokon. Azóta ecetet teszek minden mosáshoz, és sokkal kevesebb a kosz, és ha lehet, magasabb hőfokot használok. Néha megy egy domestos-forróvizes üresmosás.
2013. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Trisó+melegvíz, bele a gépbe, és egy 90 fokos programot lefuttatok rajta. Nagyon szépen kitisztúítja. A mosószer adagolót meg ki szoktam venni, és kimosom alaposan.
2013. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A mosószer adagoló nem piszkos, mert a dobba teszem a gélt. Az ecet meg nem csinál trutyit az öblítővel ellentétben.


Megnéztem a gumit az ajtónál... hát nem volt szép látvány... Nem is jön le :(


Azt hittem a 60 fok elég lesz, de akkor indítok egyet 90 fokon, több ecettel!

2013. máj. 8. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!