Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy klíma berendezés H2O...

Cbaparizsi kérdése:

Egy klíma berendezés H2O hibaüzenetet hozza, pedig föl van töltve a rendszer vízzel. Mi okozhatja még?

Figyelt kérdés
H2O hibaüzenet, pedig elég a víz a rendszerben.
2013. máj. 17. 11:13
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:

Vízköves szenzor?

Felgyűlt kondenzvíz?

2013. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a szenzort hol találom? Esetleg hiba javítást vállalsz?
2013. máj. 17. 11:44
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

Hát ezek csak tippek, gondolom a víztartálynak van egy szintmérője, azt kellene megkeresni. Lehet a szenzor hibája, a kábelének kontakthibája meg sokezer dolog.

Nem tudom, milyen típus ez, lehetséges-e, hogy valahol kondenzvíz felgyűlik és érzékel-e ilyet.

Tudod, sajátnak otthon vidáman nekiesnék, de nem vagyok hivatalos szakember, csak egy finommech. műszerész, ha kétórás keresgélés után otthon, saját berendezésnél állok tanácstalanul, az nem égés, csak időpocsékolás. :)

De ha megadod a pontos típust, utánanézhetek, hol kellene keresgélni a hibaokot. Feltéve, ha találok neten kapcsolási rajzokat vagy szervizkönyvet.

2013. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A tipusa: York yccaa LN-60

Ha esetleg találnál hozzá leírást, nekem nincs meg. Köszönöm az eddigi segítséget!

2013. máj. 17. 12:15
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

Keresem itt:

[link]


Ráismersz valahol? :)

Legalább valami hasonlót. Az is elég.

2013. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]

ehhez hasonlít leginkább.

2013. máj. 17. 12:57
 7/12 A kérdező kommentje:

Közben azonosítottam az ikont

, a 11- es számú a fenti rajzon: antifreeze (fagyveszély), ezt mi okozza?

2013. máj. 17. 13:06
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

A hűtőradiátorra ráfagy a pára a levegőből. Ha ez vastagodik, romlik a hatásfok (a jég hőszigetel) és a masina elkezd áramot zabálni.

Ezt a jegesedést érzékeli, ilyenkor leáll a hűtés, a hűtőtestet felfűti és leolvasztja a jeget. Ilyenkor meleget fúj, ez az anti-freeze mód, amikor ez történik, világít az anti-freeze lámpa, sok split-klímánál nincs külön kijelző csak villog a jégkristály-jel.

Amint a leolvasztás kész, a lámpa kialszik és megy tovább a hűtés.

Ez szerintem csak akkor hibajel, ha nem alszik ki félóra múlva se.

2013. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2013. máj. 17. 13:34
 10/12 A kérdező kommentje:
Tùl hosszú a link, nem sikerül az egészet berakni. Egyébként miután lefagy kikapcsol a fagyveszély hibával és nem indul újra.
2013. máj. 17. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!