Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojlerünk van. Egész...

Villanybojlerünk van. Egész éjjel ment, pedig nem szokott, jóval feljebb van a hőfokmutatója, mint szokott. Lekapcsoltuk az áramról. Mi a baja? Nincsen ki/be kapcsolója, csak így tudjuk kikapcsolni. Árt neki, ha ezt csináljuk? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt neki.

Két dolog lehet.

Ha fűtötte a vizet akkor a termosztát ment szét de ha van is rajta kapcsoló vagy hőfokszabályzó akkor is jó a teljes áramtalanítás.

Ha nem melegíti a vizet bár azt kétlem mert mondtad hogy a hőfok szabályzó magasabban volt a szokottnál akkor a termosztát halt meg benne.

Nem tudom milyen boyleretek van, de szerintem engedjétek le és szedjétek szét a teljes villamossági részét és nézessétek át, és vízkőtlenítsétek ki.

Nekem egy 14 éves hajdu boylerem van és volt olyan hogy egész éjjel üzemelt mert nálunk a fürdőszoba ajtó mindig nyitva van hogy szellőzzön meg minden, és volt amikor másnap délelőtt is folyamatosan világított.

lekapcsolni sem bírtam a hőfokszabályzónál, majd a villanyórán kapcsoltam le az automatát és mire visszakapcsoltam már le is verte, magyarul nem engedte hogy visszakapcsoljam. Akkor volt az hogy szétszedtem és azt láttam hogy elégtek a vezetékek néhány helyen meg a hőfokszabályzó is égett volt és a lámpa az ismerősöm szerint azért égett mert az egy biztonsági figyelmeztető jelzés hogy gond van. Ha nem égett volna egész éjjel csak pár nap múlva vettem volna észre hogy fürdésnél nem kapcsol fel és hidegebb a benne lévő víz.

És belül olyan vízköves volt az egész fűtőszál meg minden hogy ott beszivároghatott a víz az elektronikába és valószínű hogy ott okozhatta a gondot, mert a gumi panel vagy mi az már annyira megkeményedett hogy már nem szigetelt úgy ahogyan azt kellett. Teljes elektronika csere volt, új hőfokszabályzó, vezetékek fűtőszál, új kis lámpa, meg az a doboz része, mert ami volt már sárgásabb volt, így újat kapott csak a tartály maradt a régi mert nem akartam azzal szenvedni hogy levegyem. Azóta ketyeg szépen gond nélkül.

2013. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!