Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Baj ha földeletlen konnektorba...

Baj ha földeletlen konnektorba van csatlakoztatva a mikró?

Figyelt kérdés
Már régóta földeletlen konnektorba van dugva (az egyébként persze földelt dugó), most tűnt föl, hogy ha az oldalán lévő csavarokhoz érek enyhén ráz, persze azokat a csavarokat nem kell fogdosni, de egyébként lehet baj abból h nincs földelve? Mindenképpen jobb lenne megoldani, h földelt konnektorhoz legyen csatlakoztatva? Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 7. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Életvédelmi szempontból nem ártana, ha földelt konektorba lenne csatlakoztatva, főleg, ha "csípnek" a csavarok az oldalán.

2009. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nálunk "állítólag" minden konnektor földelt, 3 éves a lakásunk, de ha nincs rajtam cipő, vagy papucs, akkor minden megráz, kivéve a mosógép.

Még a DVD lejátszóban sem tudok úgy lemezt cserélni, hogy ne húzzak fel valamit.

A páromat nem rázza semmi, látom rajta, hogy néha kételkedik is.

2009. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a DVD lejátszó alapjában földeletlen, a mosógéped viszont azért nem ráz meg, mert a fürdőszobában tényleg földelt konnektor a szabvány. A mikrosütő se fog rázi, ha földelt konnektorba lesz dugva, mivel a földelés (ahogy a mosógépnél is) az oldalfalait is földeli.
2009. okt. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

alapszabály, hogy kötelező a földelt konnektor használata - kivéve a kettős szigetelésű cuccokat - ilyen pl. a dvd lejátszó- de azoknak eleve olyan kialakítású a csatlakozója, hogy a földelést "letiltja".

ha pl.: dvd "csíp", azt az ú.n. kapacitív feszültség okozza - ez az életre nem veszélyes, legfeljebb kellemetlen érzés.

ha már a mosógép kezd csipkedni, akkor viszont sürgősen szakemberhez célszerű fordulni, mielőtt valakinek komoly baja esne.

2009. okt. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A régi albérletemben rázott a mosógép, ki kellett húzni, mielőtt hozzá nyúltunk. Én mondtam a fiúknak, hogy ez így nem jó, de szerintük vicces volt, a főbérlő szerint meg hát húzzuk ki és kész. Ezek szerint szar volt a konnektor? Mondjuk én elköltöztem szóval már nem érint.
2009. okt. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a mikróm is ráz, sőt számítógép is, tv, villanytűzhely...
2009. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen földelt aljzatba kell bedugni!!!

Nem csak a mikrót: a hűtőt, a mosógépet, a vasalót, a számítógépet és minden olyan eszközt, aminek védőérintkezős dugója van!

A gépeknek nem lesz bajuk a földelés hiányától, de a használóikra ez ÉLETVESZÉLYES!!!

2009. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Üdv!

Most költöztem albérletbe és átcuccoltam magammal majd 1 millányi műszaki cuccot. A szívem szakad meg, hogy ráz minden. :( A dvd, a házimozi erősírő, a számítógép hátfala, stb stb...

Fentebb olvastam, hogy ez az eszközöknek nem árthat. Ez biztos??? Nekem se pénzem, se jogom itt átvezetékeltetni a lakást. :S

A túlfeszültség védős 4-5 ezer forintos "hosszabbító" szerű dugajok sem megoldások erre???

(Pl: [link] )

2011. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!