Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 8 nm es szobába léghűsítő...

8 nm es szobába léghűsítő vagy mobil klíma kellene?

Figyelt kérdés

Panel lakás, 3. emelet. a hőmérő 30.8 C fokot mutat.

kicsi a szoba nagyon, és ugymond megreked a levegő, míg anyumék szobájába azért jobb a helyzet, ott kb 28-29 van de ventillátorral elviselik.

nos nálam még azzal sem lehet levinni a fokot...:/


10 éve lakunk itt, de iylen meleg még sosem volt..:/ nembírom már tényleg, napok óta 4-5 órákat alszom a meleg miatt..:/


valami olcsó megoldás kéne, ha legalább 3-4 fokot levinne elégedett lennék bőven!


néztem mobil klímákat, de 100 ezret nem adok ki érte biztos.


30-40 ezer ft a maximum amit rááldoznék...lehetne használt is nemkell feltétlen új.



2013. jún. 19. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor hajrá. Keresni kell egy használt split klimát. Mobil klimát ne! Szólj a szüleidnek hogy száljanak bele,mert ők is jól fognak járni vele.
2013. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igazad van, persze hogy az kellene.

de sajnos nincs rá annyi keret most..:/ hitelünk is van, stb stb...:/

használtam néztem split klímákat 30 ért láttam is, de mire beszerelik az szintén ennyi, szóval az most sok kiadás lenne..:/


tényleg csak néhány fokos csökkentést szeretnék...

2013. jún. 19. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Na de fok csökkentést csak klimával tudsz elérni. Ventillátor csak keringeti a levegőt.
2013. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szóval ez a jégakkus léghűsítő abszolult semmit sem ér?

még iylen kis lof*sznyi szobába sem?!

2013. jún. 19. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél mobil split klímát.Ennek nagy előnye,hogy nem kell szerelési díjat fizetni,a vezeték sem olyan vastag,mint a simánál,így szinte be is csukható az ablak,vagy ha van kézügyességed faragsz az ablakon egy rést,amit télre visszatudsz rakni.Csak ugye van kültérije,ami igaz nem nagy,de lehet nem fér el a párkányon.Bár ha hőszigetelt az épület,akkor talán.60 ezerért találsz,vagy még olcsóbban is,nézz körül.De ezt a jégakkus hülyeséget nem ajánlom,mert csak rontasz az amúgy is párás,rekedt levegőjű szobán,miközben a hőmérséklet max 1-2 fokot csökken.A legeslegjobb megoldás ugye egy inverteres split klíma lenne,de ugye említettem,hogy a szerelési díjat,s egyelőre nincs még olyan hosszan tartó kánikula kis hazánkban,hogy indokolt lenne,vagy megérné egy inverteres split megoldás.
2015. júl. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

beszereztem egy mobil klímát végülis. nem kültéri egységes...

kicsit hangos a pici szobámba, de nem annyira vészes. 20 ezer volt. 2-3 fokos csökkenést tudok elérni, ami tök kellemessé teszi az időt odabenn. amíg működik. ha kikapcsolom utanna may fél óra és ujra felmelegszik a szoba..:(

2015. júl. 30. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,ez a hátránya egy ilyen betonrengetegnek,bár őszi lehűléskor meg előny,hogy gyakorlatilag a felvett hőt képes napokig,talán hetekig is tárolni.Ha egy háztömb minden lakásában betartanák,hogy éjszaka ideális szellőztetni nyáron,nem melegedne fel annyira az épület,mert te hiába védekezel,ha melletted körbe 40 fokba is szellőztetnek.Sok kitartást kívánok a meleg napokra.Egy 10.emeleti panellakó.
2015. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!