Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért kapcsolgat ki-be a...

Miért kapcsolgat ki-be a mobilklíma?

Figyelt kérdés
Mitől van, hogy a mobilklíma 10 percenként kikapcsol, de csak a klíma része, ilyenkor csendesebb, és csak a ventilátora megy, ami ugye meleget fúj..

2012. júl. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van rajta hőfokszabályzó, akkor állítsd a legkisebbre.


Esetleg nézd meg, hogy nem koszos-e a szűrője.


Első körben ennyi.

2012. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hőfokszabályzó olyan van, hogy egy digitális kijelzőn + és - gombokkal tudom állítani, a minimum amit enged, az a 17 °C, arra állítottam.

Van még egy hármas kapcsoló:

1.) Ventilátor

2.) Egy tartályban vízcseppek, gondolom párátlanító

3.) Hópehely - gondolom, ez lehet a klíma, erre van állítva.


Egy másik kapcsolón a ventilátor erősségét lehet, ez a maximumon van.


A szűrő ki lett takarítva nemrég. Az egyik legalábbis: A hátulján egy műanyag rács mögött, egy kb. A4-es lap méretű szűrő. Van máshol is?

2012. júl. 5. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint én.


Üzemelés közben vedd le azt a szűrőt amelyiken belép a levegő a készülékbe. Jó eséllyel látni fogsz egy rácsos-lemezes "izét" ami hideg.

Nézd meg, hogy valamelyik sarkán nem deres/jeges-e?

2012. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jeget nem látok rajta, de van, ahol azok a bordák sérültek. Az nem baj?
2012. júl. 8. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a borda néhol el van hajolva, az nem baj. Csak ne az egész legyen elhajolva, mert akkor nem megy át rajta a levegő.


Még egy ötletem van:

Nézd meg, hogy az előbb említett bordák közelében nincs valahol egy hőmérséklet érzékelő? (Vékony fémes esetleg hengeres dolog)

Szóval ez nem ér hozzá a bordákhoz? Vagy valamelyik hideg felülethez? Ez is okozhatja a ki-be kapcsolgatást.

2012. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csináltam egy fotót, ez lenne az?

[link]

2012. júl. 9. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!