Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A kerdes a kovetkezo: Hogyan...

A kerdes a kovetkezo: Hogyan tudok hasznalni itthon egy amerikai konyhagepet, aminek a hasznalatahoz 120V/ 60 Hz fesuzltsegu aram szukseges?

Figyelt kérdés

Hozzajutottam egy amerikai haztartasra szabott konyhai gephez,de nem gondoltam bele ebbe a tenyezobe. Mi lenne a legegyszerubb megoldas arra,hogy gond nelkul tudjam hasznalni a fent emlitett feltetelek megteremtesevel.

Adaptort mar neztem hozza,de mindegyiket amit talaltam maximum 100watt teljesitmennyel lehet hasznalni ez a gep 550w-os.

Lenne valami jo otletetek erre? Ezer koszonet!



2013. júl. 4. 23:37
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Erre létezik átalakító, szerintem párezerért lehet kapni!

2013. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az odáig oké hogy van átalakító de az csak a dugaljra vonatkozik, attól a feszültséggel ugyanúgy gondok lehetnek. Nem tudom mit takar ez a konyhagép de egyszerű lenne ha beszélnél egy szerelővel, hátha megtudja csinálni hogy működő képes legyen és lehetőleg ne gyulladjon fel.
2013. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Trafót tudnak csinálni hozzá, azzal már nincs probléma!
2013. júl. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szoval semmifelekeppen nem hagyhato ki a transzformator beszerzes..Azt hittem kissebb atalakitassal megoldhato lenne. Azert koszonom a valaszokat.
2013. júl. 6. 08:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Beszéld meg háztartásigép, vagy villanyszerelővel. Mind a kettőnek tudni kell orvosolni a gondod. Vill. szer.
2013. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neked nem sima transzformátor kell, hanem egy frekvencia átalakitó is, ugyanis európában 230 Volt 50 Hercz van. Lehet, hogy többe kerül a leves, mint a hús. Gondold végig, hogy megéri-e. Az átalakító kb. 140 ezer Forinttól kezdődik, a trafó kb. 10 ezer.
2013. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet kapni 230/120-as átalakítót.

Pár ezer forint.

Nekem diszkós cuccaim voltak ilyenek, tökéletesen működtek.

2013. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valasozkat.Hat en is kezdek szembesulni vele,hogy egy 1000w-os transzformator milyen arban is lenne raadasul kinai gyartmany...

Nem akarja valaki megvenni tolem a cuccot? :D :P

2013. júl. 9. 08:29
 9/10 PéterPálka ***** válasza:

6-os: Egyáltalán nem biztos, sőt szinte biztos, hogy nincs szükség frekvencia átalakítóra. Persze tudni kellene, hogy milyen háztartási gépről van szó, de egy konyhai gépben valószínűleg egy univerzális motor lehet, annak meg lényegtelen, hogy 50 vagy 60 Hz-et kap.

Ahhoz is tudni kellene, hogy miről van szó, hogy meg akarom-e venni vagy sem.

2013. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenki segitseget!Megoldottam aproblemat ,eladtam a gepet. Egyebkent egy Kitchen aid konyhai gep volt. Kipotolom aztan veszk egy itthon hasznalhatot.
2013. júl. 31. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!