Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrényben csöpögő...

Hűtőszekrényben csöpögő hangot hogyan lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy használt hűtőt, jól működik, egyetlen baj vele, hogy amikor éppen bekapcsol, kb fél-egy percenként egy olyan hangot hallani, mintha pl a mosogatóba cseppenne a víz, de akár a csettintéshez is hasonlíthatnám a hangot.

Sehol nincs lyuk, vagy pocsolya, vagy ilyesmi.

Elég idegesítő, még úgy is, h 2 ajtóval arrébb alszom. Mi lehet a baja? Hogy lehetne ezt megszüntetni?



2013. júl. 31. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a készülékben - talán hátul van valahol - a páragyűjtő tálcát. Ide csöpög a beltérből a hűtés hatására lecsapódó pára. Ha ez megvan, akkor nincs más dolgod, mint egy csövet húzni a beeresztő nyílására, a csőre. Akkorát, h beérjen a tálcába és többé nem fog hangosan csöpögni. Egy db madzag is megteszi - alkalmasint. :)
2013. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de ez a hang a hűtőszekrény hátuljából, FELÜLRŐL jön, ott meg nincs semmi ami összegyűjtené a vizet. vagy szét kell ahhoz szedni?
2013. aug. 1. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Nekem pl. hátul, de alul van ez a tálca. Hosszú csövön keresztül jut bele a kondenzvíz. Nézz csak szét jobban. Ott kell lennie valahol ... :)
2013. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a vízgyűjtő tálca a motor tetején van,hogy hője el tudja párologtatni a vizet-a motor pedig pedig mindig hátul,legalul.

Hogy mi csepeg ilyen hangosan azt nem tudom,esetleg nem csak a hűtő hátoldalán lévő rácsos csőhálózat mozog és ütődik hozzá valamihez ahogy a motor rezegteti? Gumiszalagok és gumibakok tartják és ha öreg a gép akkor elszakadhatnak,kieshetnek.

2013. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat. megtaláltam azt a gyűjtőrészt, sajnos nem az adja a hangot, egyértelműen felül, kb a fagyasztó magasságában, valahol "belül" lehet a hang forrása. a fagyasztó közepén van egy kis "dudor", ami szintén le van takarva azzal a szigetelőanyaggal, amivel a teljes hátulja. azon a tájon hallom a hangot, de a csőhálózatot se tudom kizárni. akár olyan pattogásra is lehetne hasonlítani a hangot, amit a fűtőtest ad ki hőtáguláskor, de mindenképp hallani valami folyadékot is. :)

nem ér hozzá semmi semmihez. így valami tipp esetleg? drága dolog lenne a javítása? erre azért nem hívnék ki egy szerelőt, mert kiröhög, és aztán jön a 4000+áfás számla :)

2013. aug. 3. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!