Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen lehetőségek vannak az...

Milyen lehetőségek vannak az áram és gáz fogyasztás mérésére?

Figyelt kérdés
Egy családi ház alsó szintjén, külön részben fogok lakni. Nem lesz külön gáz és villanyóra, az a tulajdonostól lesz hozzám bekötve, de valamilyen mérőeszközt fel kéne szerelni, hogy tudjuk, hogy osztozzunk a számlán. Rákerestem neten, és találtam egy ilyen villanymérőt: [link] , de nem tudom, hogy ez jó-e, illetve gázhoz nem találtam semmit. Nem szeretnék túl sokat rááldozni. Van valami ötletetek?

2013. aug. 23. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is jó amit linkeltél,de ahhoz érdemes villanyszerelőt hívni aki beköti.Akkor már inkább ez: [link]
2013. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

viszont pont ez az amit nem akarok, hogy minden konnektorba ilyet kelljen dugni. azért köszi :)

a szerelő nem probléma, van ismerős.

viszont a gázhoz továbbra sincs ötletem... :(

2013. aug. 24. 01:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A gáz az bonyolultabb lesz.Gáz almérőt felszereltetni?,ha van ilyen egyáltalán és lehetséges,no meg ha engedélyezik.Hívj fel egy gázszerelőt vagy a szolgáltatót,hátha mondanak valami okosat százezer alatt.
2013. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gáz bekötéséhez amúgy is szerelő kell, nem?!

Almérő drágább a gázhoz

[link]

2013. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Villanyóra, amit hivatkoztál, az attól függően jó/nemjó, hogy mekkora teljesítményt használsz majd, illetve, hogy abba a lakrészben hány fázis megy.

Sokszor van úgy, hogy a világítás és a falicsatlakozók külön fázison vannak. A bojler/sütő meg egy harmadikon.

(Ez nem törvényszerű. De előfordulhat. Tudni kell hogyan van kiépítve)


Ezt te egyszerűen úgy nézheted meg, hogy ha egyetlen kismegszakító (biztosító) lekapcsolásával tudod áramtalanítani az egész lakrészed, akkor jó: egyetlen fázis megy.

Ha több kismegszakító kapcsolja akkor az az egy óra nem elegendő a mérésére.

2013. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!