Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehel hűtőmotor miért nem indul?

Lehel hűtőmotor miért nem indul?

Figyelt kérdés
Van egy lehel kompresszorom amit úgy kaptam és kompresszort építek belőle az a baj hogy van ugye a 230-as csatlakozó de a motorból kijön egy másik vezeték is ami 4 eres sárga-zöld,kék,barna,fekete a sárga-zöldet tudom hogy föld de a többi mi? Miért nem indul? Mit kell csinálni azzal a négyeres vezetékkel hogy elinduljon?

2013. aug. 26. 15:46
 1/4 fúróferkó ***** válasza:
Ez a motor segédfázisú motor.A 3 kivezetés:közös,munka tekercs,segédfázis tekercs.Aktív korában volt egy kis kütyü erre a csatlakozóra dugva.Az indította motort ,majd az a segédfázis tekercset lekapcsolta.Lehel hűtők indulásánál néha hallható kerregő hang ettől a kütyütől van.
2013. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kis kütyü, amiről az előző válaszoló írt, a motorindító relé. Ez rajta van a motoron, ha ott van, nem ez a gond. Eredetileg volt egy termosztát a körben, ami kapcsolta a motort, ez hiányzik, ezért van négy vezeték.


Sárga/zöld -> Védővezető

Kék -> Nulla

Fekete -> Fázis

Barna -> Kapcsolt fázis


Ha a barna és a fekete vezetéket összekötöd, akkor be kell indulnia.


Képet tudsz felrakni róla?

2013. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Elindult! müködikár a kompresszor is kész! mos fújtem fel a Simson kerekét!
2013. szept. 1. 13:53
 4/4 A kérdező kommentje:
müködikár = miködik,már...
2013. szept. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!