Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy autóban van 220v-os...

Ha egy autóban van 220v-os inverter és bekapcsolva megérintem a kimenetet (Pozitív pólust) Akkor veszéjes áramütést szenvedhetek el?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem. Max megjavul a helyesírásod.

Amúgy az inverter kimenetén nincs pozitív pólus.


[link]

2013. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik kivezetést érinted meg, nem szenvedhetsz áramütést, mivel itt földfüggetlen mindkét kivezetés.
2013. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor ha egyiket egyik kezembe másikat másikba...na értitek a kérdést ne boncolgassátok szét ennyire. Elég erős e hozzá azt kérdeztem
2013. aug. 30. 10:27
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha mindkét kivezetését megfogod, akkor akár halálos áramütést is szenvedhetsz. Igen kis áram (70mA ha jól emlékszem) már halálos, ha áthalad a szíven, ráadásul váltóáramról lévén szó, könnyen beállhat a fibrilláció.
2013. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen 70ma, de ahhoz hogy mire a szívedig eljut nem annyit kell megfogni hanem sokkal többet nem tudom pontosan mennyit...ki lehet számolni ha egy autó akkumulátor(vagy az inverter??) képes akkora teljesítményt leadni akkor lehet csak veszéjes, ezt nem tudom pontosan, ezért okosok válaszát akik ezt rendesen levezetik nem pedig félválaszokat adnak.
2013. aug. 30. 13:50
 6/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de értetlenkedsz. Halálos áramütést fog okozni. Vagy rögtön kiüti a szíved, vagy mint írtam, beáll a fibrilláció. Mind az autó akkumulátorában, mind az inverterben van ekkora teljesítmény. De hogy teljesen megnyugodj, levezetem.


Egy 55Ah-s akku, legyen az indítóárama 450A. Ez már 5400W. De az inverter nem direktben van rákötve, hanem mondjuk egy 20A-s biztosítékon keresztül, ez 240W. Az inverter legyen 120W-os típus. Ez azt jelenti, hogy 230V mellett 522mA áramot képes leadni. Az emberi test ellenállása 200 ohm és 3000 ohm között mozog átlagosan. A száraz bőré 100,000 ohm, de ez ekkora feszültség mellett is gyorsan csökken. Ez azt jelenti, hogy legjobb esetben is 76mA halad át rajtad. Az áramkört a bal és jobb kezeddel érinted így ez áthalad a szíveden. Ráadásul folyamatosan csökken a test ellenállása. Pillanatokon belül olyan mennyiségű áram halad át a testeden, ami fibrillációt okoz. A szíved nem ver, csak remeg. És amíg a körben vagy, a test ellenállása tovább csökken.



"Igen 70ma, de ahhoz hogy mire a szívedig eljut nem annyit kell megfogni hanem sokkal többet nem tudom pontosan mennyit"


Ez pedig baromság, nem kell többet megfogni. Láthatod, hogy 230V-s feszültség mellett el fog jutni a szívedig mind a 70mA áram. Plána ha balkéz-jobbkéz párossal zárod az áramkört.

2013. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most magadnak mondtál ellent és engem igazoltál. 522ma és 70 jut el a szívedig
2013. aug. 30. 16:44
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem! Sajnálom, hogy a példából ennyit bírtál kivenni.



Ha az inverter csak 70mA-t lenne képes leadni, az a 70mA akkor is eljut a szívhez. A példában azt írtam le, hogy mind az autó akkumulátora, mind a forgalomban kapható inverterek képesek leadni a halálos áramütéshez szükséges áramot. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a 16W-nál nagyobb teljesítményű 230V-s inverterek mind több áramot adnak le. És az ettől kisebb teljesítményű inverter is képes fibrillációt okozni!



Mikor éppen 70mA áram folyik át a szíven, akkor a inverter nem ad le 522mA-t csak 70-et. Alapvető fizikai ismeretek kellenek csak.


Amíg a tested ellenállása 3000 ohm, addig 76mA áramnál több nem tud rajta keresztülfolyni. Ez azt jelenti, hogyha egy 230V 120A-s áramforrásba nyúlsz, akkor is csak 76mA áram fog folyni, és ha egy 230V 76mA-s áramforrásba nyúlsz, akkor is 76mA áram fog folyni.


De ez gyakorlatilag csak egy időpillanat, mert folyamatosan csökken a test ellenállása, és nő a rajta keresztülfolyó áram.

2013. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csak azt b@ssja meg aki fél tőle:D Nem szabad félni és akkor semmi gond nem lesz.
2013. aug. 30. 19:33
 10/19 anonim ***** válasza:

Most nem tudom eldönteni, hogy komolyan beszélsz, vagy nem. Ha megfogod a két kivezetését az inverternek, lehetsz te a legbátrabb ember a világon, akkor is agyonvág. Ha csak az egyikhez érsz hozzá, semmi bajod nem lesz.


Egyébként ha a karoddal érsz hozzá a két vezetőhöz, (pl csuklónál az egyikhez könyöknél a másikhoz) akkor nem fog agyonütni. Veszélyes így is, hiszen fennáll a vérrög és az embólia veszélye (időtartamtól függ), illetve még így is felléphet szívritmus zavar. Viszont a legveszélyesebb a két kézzel, vagy a bal kéz-jobb láb kombinációval kapcsolódni a körbe. Ilyenkor a szív az áram útjába kerül.


Legjobb elkerülni az áramütést, és érdemes komolyan venni az élettani hatásait. Ha megráz, azonnal orvoshoz kell fordulni, ott rögtön EKG-ra kapcsolnak, és az is lehet hogy 24 órára bent tartanak.

2013. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!