Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes venni vízforralót?

Érdemes venni vízforralót?

Figyelt kérdés

Eddig mikroban melegítettem vizet teához, nescafehoz,instant leveshez, de egyik ismerősömnél láttam a vízforralót használ.

Hogyan éri meg egy 2000 vagy 2200 Wattos vízforralóban vizet melegíteni a 850 Wattos mikróval szemben?



2013. szept. 18. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem csak egy-egy bögre vizet akarsz melegíteni, hanem pl. egy kancsónyit teához, akkor megéri.

De ha te csak arra használnád, hogy egy bögrével megmelegíts, akkor teljesen felesleges.

2013. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Általában tényleg csak napi 2 dl vízhez kellene.

Viszont télen mi is többször iszunk teát.

Ezt mikróban szoktam készíteni,kb 6-7 perc alatt forr fel benne a víz.

A vízforraló ennél rövidebb idő alatt forralja fel?

2013. szept. 18. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bevált a vízforraló, és nem csak melegítésre.

Szar a fürdőszobai vízmelegítőnk, így sokszor a vízforralóban forralok vizet mosogatáshoz, ha nem ér ide a konyhába a meleg víz. Ráadásul a vízmelegítő gázos, tavaly, amikor majdnem egy hétig nem volt gáz karbantartás miatt, a mikróban és a vízforralóban melegítettem fürdővíznek valót. A vízforraló harmad annyi idő alatt kétszer annyi vizet forralt, mint a mikró.

Szóval én azt mondom, bármi jöhet, jó, ha van egy kéznél.

2013. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, arról nem is beszélve, akkor is milyen jó, ha nagy tepsiben kell leégett olajat stb. áztatni, 1 perc alatt felforr a víz és tele tudom önteni a tepsit, 5 percig ázik és simán elmosogatom utána.
2013. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok Még nem mértem az időt, de szerintem 1 percnél nem több, amíg felforr 1 liter víz.

Régebben nekem sem volt és én is mikróztam a teához a vizet, de 6-7 perc kellett, így sokkal gyorsabb. De ha csak egy bögrével akarok, akkor most is a mikrót használom.

2013. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A vízforraló remek találmány, fél liter víz egy perc alatt rotyog és egyéb háztartási barkácsokhoz is szuper, hogy egy könnyen kiönthető formájú izében pillanatok alatt lesz forróvíz :)
2013. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdemes venni. Meglátod jó dolog, kényelmes. De megteszi az olcsó is, ne vegyél drágát!
2013. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy bögre forró víz kell akkor a mikrót használd, ha több mint fél liter, akkor a vízforraló a nyerő.


A vízforralókban-fajtája válogatja-van egy minimális szint ami alatt nem szabad bekapcsolni, mert károsodhat a fűtőszál vagy a fűtőlap.Ez sokszor 3-4 dl vizet jelent, amit tök fölöslegesen melegítesz, ha nem használod fel.

2013. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi sokáig a mikróban melegítettük a vizet, de a mikró tetején belülről tökre felhólyagosodott a festés.. Szerintem ennek tuti van köze ahhoz, hogy abban forraltunk!
2014. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!