Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a különbség a Szobatermoszt...

Mi a különbség a Szobatermosztát nappali és éjszakai módja között?

Figyelt kérdés
A pontos kérdésem az lenne, hogy van egy Computherm Q3-as szobatermosztátom. Az éjszakai és nappali mód között, csak annyi a különbség, hogy különböző hőmérsékleti értékeket állíthatok be? Vagy az éjszakai mód egyben takarékosabban kapcsolgatja a kazánt is?

2013. okt. 7. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ránéztem, de nem találom ezt a két üzemmódot.


www.computherm.hu/letoltes/Q3RF.pdf

Kezelesi utmutato

2013. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amit linkeltél ugyan olyanom van, csak egy újabb kiadás. És a hópehely/heat kapcsolók helyett hold/nap (éjszakai(takarék)/nappali) kapcsoló van. Megvan a leírás is hozzá, mást ír, mint hópehely/heat-ra.


Azt írja a papírom, hogy takarék (éjszakai) módban az alapértelmezett hőmérséklet 18 fok, komfort (nappali) módban 20 fok (természetesen ezek beállíthatóak), és annyit ír, hogy célszerű a komfort hőmérsékletet csak akkor használni ha otthon vagyunk. Sajnos ebből számomra nem derül ki, hogy ennek oka, hogy alapesetben takarék módban az ember kisebb hőmérsékletet állít be, vagy ezen módosítás alkalmazása hatással van-e a kazán ki-be kapcsolgatási módjára is. (pl: nagyobb hőingást is megenged a termosztát)

2013. okt. 7. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Ugyan ilyen:

[link]

2013. okt. 7. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek (igazából nem tudom), hogy két előre beállítható hőmérséklet van. Így nem kell esténként meg reggelenként a hőfokokkal bíbelődni, csak a két előre bellított érték között választani.

Nem hinném, hogy a hiszterézis terület alakja vagy területe is változna ettől.

2013. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!