Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az esti és nappali tagozat...

Mi az esti és nappali tagozat közötti különbség?

Figyelt kérdés

Alapvetően az Elte Programtervező informatikusi Szakára akarok jelentkezni pótfelvételi keretében és a kérdésem az lenne hogy mik azok a különbségek esetleg negatívumok pozitívumok, amik tapasztalataitok, gondolataitok alapján az egyik illetve másik mellet illetve ellen szólnak ?


.. valamint esti képzésen menyire változik meg a képzési rendszer vagy az órák száma a nappali tagozathoz képest ?


2012. júl. 29. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Egyik este, másik nappal jár be.
2012. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez tiszte sor... de enegem az érdekelne hogy estien mien hátrányok érhetnek nappali tagozathoz képest, gondolok pl arra hogy a diákmunkához nappali tagozatos iskolalátogatási kell( lehet e valahogy esti tagozaton diák munkázni).. én úgy vettem le hogy gyakorlatilag ugyan olyan előadások és gyakorlatok vannak pl prog szakon csak kevesebb.. és menyire tanulható meg az anyag kevesebb elméleti és gyakorlati oktatással, vagy menyivel kevesebb a követelmény ha egyáltalán kevesebb, vagy pl lehetsz e így hallgatói önkormányzati tag, mehetsz e gólyatáborba , (van az a rendszer hogy gyakorlatokon a gyak jegyed dönti hogy mehetsz e vizsgázni ahol ugye az előadás anyagából vizsgázol, pl ez a rendszer ugyan így van e estin vagy va e változás ? ) vagy van e valahol olyan holnap ami leírja a különbségeket????????????
2012. júl. 30. 18:29
 3/3 Yngve ***** válasza:

Nem kell ehhez honlap, majd leírom én (bár ez az én iskolámra vonatkozik, iskolánként akár változhat).


- a tanítás délután 3-tól kb. este 8-ig tart, heti kétszer

- a tanítási napokon ált. 7 óra van, gyakran duplák (matek-matek/angol-angol)

- negyedévente vizsgát kell tenned minden tantárgyból, ez egy tanévben hármat jelent, az első novemberben (írásbeli), a második januárban/februárban (írásbeli és szóbeli), a harmadik pedig májusban/júniusban (írásbeli és szóbeli)

- gólyatábor nincs, de szoktak szervezni egy-egy kirándulást

- ugyanolyan diákkedvezményekre vagy jogosult

- esti tagozatosként nem tudsz diákmunkát vállalni (ez mondjuk hátrány)

- hétfőnként korrepetálás van matekból, ha valaki lemaradna

- az oktatás minősége a suli nappali tagozatán erősebb, de az esti is ad egy alapvető tudást

- időnként becsúszhat egy-két dolgozat, de többnyire egy magad kell felkészülnöd a vizsgákra, a tanár leadja az anyagot, a többi rajtad áll (de szerencsénk, hogy nálunk van osztályközösség, segítjük egymást, és a tanárok is elnézőek velünk szemben)

- nagyok lehetnek a korbeli eltérések, nálunk én vagyok a legfiatalabb, vannak nálam egy-két évvel ill. egy-két évtizeddel idősebbek is, de nincs klikkesedés, mindenki jóban van mindenkivel, időnként szervezünk sulin kívüli programot, tehát nálunk ez nem számít problémának


Mindez a Kőbányai Szent László Gimire vonatkozik, nyilván nem minden esti tagozat néz ki így.

2014. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!