Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi Magyar gyártmányú kávédar...

Régi Magyar gyártmányú kávédarálóból hogyan kell kiszedni a motort vagy a kést?

Figyelt kérdés

A típus beazonosításához. A daráló plexi tető kupakja leszedhető. A kupak tetején FMK felirat és egy villám van rajta. A mérete kb. egy söröskörsónak felel meg. Feliratok az alján: "GYsz. 69/00142", "ÜZEMIDŐ MAX: 2 PERC", "FOGY.ÁR: 198 FT" és egy ötszögben egy M bető van jelzésként. A felső kávé daráló részben a kés alatt 3 darab csavar van. Ha ezeket kiszedem akkor kiszedhető lenne a motor, de a kés miatt nem tudom kihúzni a kaszniból. Nem látom, hogy lehetne a kést leszedni. Ha az alját leszedem a motor tengelyének hátsó részét csavarhúzóval meg lehet fogni. Próbáltam csavarni, de nem tudtam a késhez képest elmozdítani. A kés egyik oldala alatt egy pici, alig látható acél lemez van.


A darálót még nagymamám használta. Megkopott emlékeimben még a '80-as évek elejéről vannak róla. Meg szeretném tisztítani, felújítani.

Régi szaki, aki ismeri ezt a típust, segítsen!


Itt van egy link erről a típusról:

[link]



2013. dec. 14. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Hasonló darálón menetes, lecsavarható, a forgásiránnyal megegyező irányba.
2013. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!