Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a gond, ha a villanyb...

Mi lehet a gond, ha a villanybojler fi-reléje állandóan lecsapkod?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 20:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem már az is furcsa hogy van neki,mivel a vezérelt áramkör egy eléggé zárt rendszer.Vázolnád a tényeket bővebben?
2014. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Nincs abban semmi zárt rendszer. Attól hogy egy távvezérelt hangfrekvenciás vevőkészülék kapcsolgatja ki vagy be, még nem lesz zárt, ugyanaz a fázis megy bele, nincs külön vezeték az oszlopról a vezérelt áramnak. Már ha arról megy, simán lehet 24 óráson is.


A fi-relé akkor old le, ha a fázisvezetőn nagyobb áram folyik, mint a nullán, vagyis valahol elszivárog némi áram a föld felé. Áramtalaníts, és nézd át a kötődobozt, és a bojler hőfokszabályzója környékét, nincs-e ázás, nedvesedés, nem alakult-e ki valami "híd" fémoxidból, zöld rézrozsdából a fázis és valami földpotenciálon lévő pont között. Egy fi-relé már 20-30 mA körül leold, szóval akár 10 kiloohmos átvezetés is okozhat ilyet.

2014. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom te melyik országban élsz,én magyarba,itt az az előírás hogy a leplompált vezérelt villanyórától külön kábelen,külön körben megy az áram egyenesen a vízmelegítőbe és sehová máshová.Legalábbis legálisan.Ezért írtam hogy eléggé zárt rendszer,ha nem ölelgeted a boylert nap mint nap,akkor mondhatni felesleges a plusz FI-relé,mert másképpen nem tudsz érintkezni vele.Ma ez a szabály,régen más lehetett.Az úgynevezett mindennapszaki árammal ellátott egyéb fogyasztók esetében természetesen kell a FI-relé,de hogy egy boylerhez minek?Lehet hogy nincs is vezérelt áramon hanem a lakás rendszerébe van kötve.
2014. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom te melyik országban élsz. A vezértelt áramot márő villanyóra és a fő kismegszakító után a fogyasztóknak vannak külön kismegszakítói. Nálunk az elektromos hőtárolós kályháknak minden fűtőbetéthez külön kismegszakítók voltak. Oda bármikor betehet az ügyfél egy fi-relét, mert az már az övé. Csak a mérőig az ELMŰ tulajdona.
2014. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A vezérelt áramot mérő fogyasztásmérő ELŐTT, van a mérőt védő, „fő kismegszakító”.

A fogyasztásmérő után, a lakásban lévő elosztó táblán pedig kötelezően alkalmazni kell, egy un. Két-áramkörös (102) kapcsolót, vagy a fázis-vezetőt(R) és a nulla-vezetőt is egy mozdulattal megszakító (megszakítható) kismegszakítót alkalmazni. pl. hasonlót:

[link]


Természetesen az életbiztonság fokozásának védelmében, ugyanezen elosztótáblán, lehetőség van (de nem kötelező) FI-relét is beiktatni, a forróvíztároló áramkörébe.

[link]


...ha rendszeresen kiold:

http://www.youtube.com/watch?v=7Cw5TVFxybQ

2014. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

1- Legyakoribb hiba amikor a bojler alján csepeg, szivárog a víz.

2- a fűtőbetét tönkrement a bojlerben

3- a fűtőbetéten szétget a vezeték

4- tönkrement a fi-relé (áramvédő-kapcsoló)

5- elszenesedet kötés a falban

6- szivárgó áram valahol az áramkörben!

bővebben a honlapomon találsz információt

a honlapomon: villanyszerelo24

2014. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

A FI relé az egy érintésvédelmi eszköz, melyet földelt vagy nullázott hálózaton alkalmaznak, az érintésvédelem hatásosságának növelésére. Az áramütés elkerülése végett lekapcsolja a hibás berendezést a hálózatról.

Amennyiben a FI relé állandóan lecsapkod, az a villanybojler meghibásodását jelenti. Nagy valószínűséggel beázás, fűtőtest hiba, bojleren belül vezeték sérülés, stb. okozhatja. Nem lehetetlen a FI relé hibája sem, de ezt csak szakember tudja eldönteni (kimérni)

2014. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én még fi relével egyetlen bojlernél sem találkoztam, pedig szereltem már egy párat.. Szerintem teljesen felesleges azért van a kismegszakító! Ha valami galiba van, akkor úgy is leold, csak legyen jó a földelés!
2014. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Most vonnaám be a vállalkozói engedélyed, ha rajtam múlna.... ja, olyan nincs feketén teszel úgy mintha értenél a villanyszereléshez...


A fi-relé már jóval az életveszélyes áramérték előtt leold, a kismegszakító csak a névleges értékén (10A, 16A, 25A, stb....)

A fi relé akkor is leold, ha véletlenül egy óvatlan ember a fázishoz ér, és rajta keresztül folyik legalább 30 mA... kismegszakító esetén odaragad a vezetékhez és ott hal meg.


Köztörvényes bűnöző... foglalkozása körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés kategóriában.

2014. jan. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Én írtam előtted.. tehát engem nem kell kioktatnod, hogy mi a fi relé és mire jó, hidd el én is tisztában vagyok vele! De most is azt mondom, hogy felesleges és nekünk sincs fi relé, csak a kismegszakító. Egy bojler, ha valami hiba folytán áram alá kerül, abban a pillanatban leveri az automatát! Nem de? Ha még is áram alá kerülne, az egy súlyos hiba lenne! A fázist meg senki nem fogja taperolni, mivel az a burkolat alatt van, ahhoz el kell távolítani a burkolatot! Hozzá nem értők meg ne nyúlkáljanak bele! És igen, javítottam már jó pár bojlert, de fi relével még nem találkoztam egy helyen sem!
2014. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!