Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotor: Hogyan lehet...

Villanymotor: Hogyan lehet átalakítani bármely villanymotort állandó mágnesesre? (szélgenerátor építés)

Figyelt kérdés
Esetleg van leírás amit le lehet tölteni Magyar nyelven?

2014. febr. 7. 13:29
1 2
 11/12 63illesoszkar válasza:
Üdv mindenkinek ! nem tudom milyen okosak vannak itt de fel lett adva egy kérdés:hogy lehet asszinkron motorból agregátort csinálni? mindenki mindent ir miért nem jó.két eshetőség van aki ilyen választ ad az tök hülye hozzá de hozzászól és a tudadlanságát igy próbálja leplezni, de nem tudja az biztos,mert az üzletbe kapható agregátorok mind úgy néz ki mint az asszinkron motor,rüvidrezárt forgórész.Én is szeretném tudni,mert szerintem csak bekötési változás lehet,sajnos nem tudom.De az is biztos aki hozzászól hogy nem jó az is kuka hozzá.de még aljas is mert nem ismeri be,hogy me tudja,de veri a mellét ,hogy ő a legjobb elektromos szakember,közbe egy segfej mind.ugyan ez van a Hobbielektronikán,kérdezek valamit,tizen állitják miért nem jó,pedig dolgoztam olyannal létezik de nem tudja megmondani hogy lehet megcsinálni hanem elmondja miért nem jó.a szemembe az ilyenek a köcsögök. szép napot a hozzászólóknak
2017. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt több helyes válasz is született. Leginkább azért mert a motor az motor, a generátor meg generátor. Hogyan lehet vitorlás hajót vitorlázó repülőgéppé alakítani?

Igaz, hogy az elméleti "ideális" motor üzemeltethető generátorként, de a gyakorlatban eltérő a felépítés, lehet, hogyha szétszedsz egy motort és egy generátort alig látsz eltérést de az a néhány mm eltérés az pont elég arra, hogy a viselkedése eltérő legyen motorként és generátorként. Egyszerűen más a szerkezet, a mágneses tér kialakítása és a légrés. Szintén van eltérés a csapágyazásban is. Ha az ember "játszani" akar, vagy tanulni lehet ezzek próbálkozni, viszont akkor nem kell átalakítani semmit mert megpörgeted és tudod használni generátorként (bár egy rövidrezárt forgórészű aszinkron motor kevés energiát fog termelni), csak kérdés, hogy mi a hatásfoka?

2017. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!