Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Saunier Duval THERMACLASSIC...

Ferenc2 kérdése:

Saunier Duval THERMACLASSIC F24 E2 típusú kombi gázkazánom naponta többször F5-ös hibaüzenettel megáll. Lehetséges hogy levegős a kazán? Hogy kell légteleníteni? Véleményem szerint a levegő a radiátorokba kerül így elég azokat légteleníteni.

Figyelt kérdés
A kazán hibatörténete:Kb. 1 évvel ezelőtt a meleg víz ingadozására lettünk figyelmesek, zuhanyozás közben egyszer csak elment majd visszajött a meleg víz. Kitisztítottam a HMV hőcserélőt működött kb. egy évet majd a probléma decemberben visszatért. Ismét kitisztítottam barna-fekete homokszerű szennyeződés jött ki belőle de a hiba nem szűnt meg. Kicseréltem HMV hőcserélőt. Jelenleg a Túlmelegedés elleni védelem (Hőmérséklet korlátozó) szenzor bekapcsol naponta többször ennek elvileg csak 85°C-nál szabadna bekapcsolni. A szenzoron van egy gomb amivel törölni tudom a hibát de nem hiszem hogy ez lenne a megoldás. A szervíz szerint ki kellene tisztítatni a rendszert (3 éves a rendszer nem hiszem hogy olyan szennyezett lenne).

#hőcserélő #HMV #Saunier Duval #túlmelegedés elleni védelem #hőmérséklet korlátozó szenzor #THERMACLASSIC
2014. febr. 11. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
azt nem lehetne,hogy hívnál egy szakembert/gázszerelőt ?
2014. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A felettem lévő lakásban a szerelő 37.000 ft-ért cserélt hőcserélőt, én 25.000 ft-ért vettem és 15 perc alatt kicseréltem. 48.000 ft-os órabérrel megéri egy kicsit foglalkozni vele nem?
2014. febr. 12. 06:25
 3/3 anonim válasza:
F5 hiba: alacsony víznyomás a fűtési körben. Alul van egy csap, amivel után tudod tölteni a rendszert, , elméletileg fekete müanyag fogantyúja van! Nyisd ki, és ha már van elég nyomás, el is tünik a hibakód automatikusan!
2014. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!