Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép nem szivattyúzza le...

Mosógép nem szivattyúzza le teljesen a vizet centrifuga közben?

Figyelt kérdés
Van nekünk egy FAGOR FE-2011 tipusú mosógépünk ami már 11 éves. Heti 5-6 alkalommal használjuk. Az a gond, vele, amikkor vége a mosásnak és jönne a centri(mosás és öblítés között) akkor azt vettem észre, hogy megy a centrifuga, és látom hogy habzik, de egyáltalán nem annyira, hogy megálljon a motor. Gyorsul a dob, és hallottam a hangján, hogy gyorsulna még mert ezt a "feladatot kapta" a vezérlőegységtől, de nem tud. És ez ment kb 5-6 másodpercig a a centrifuga leállt, és jött az öblítés. Rögtön megállítottam a programot kinyitottam az ajtót. Látom, hogy a dob alja habos. Megforgatom, és látom, hogy ott áll az aljában a forró habos víz. Miért nem engedte le a szivattyú? Pedig járt rendesen. A szivattyú csendesen jár, amíg szinte folyik a víz rajta és nem kell szívnia. Amint már szívni kellene neki ("nyáhiny nyáhiny" hangot ad normál esetben) elkezd morogni mint egy 600 lóerős motor, és egyáltalán nem hallom hogy szivattyúzna csak búg. Nagyon hangosan morog. Aztán érdekes az is, hogy amikor 60 vagy 90 fokon mosok és engedi le a gép a mosáshoz használt vizet, a szivattyú nehézkesen kapcsol, míg hideg 30 vagy 40 fokos mosási vizet nagyon könnyen engedi. Most hogy megint megállítottam a második öblítés után már nem állt benne a víz.

2014. febr. 20. 11:36
 1/1 swad válasza:

vateráról veszel kb 2500 ft-ért egy szivattyú motort bele és egy hibaforrást már kizártál...

amúgymeg a habot nem kedveli egy szivattyú/mosógép sem. azért mert az félig levegő, félig víz! :) és nincs az a mosógép szivattyú, ami ilyen habos-babos löttyöt ki tud tolni rendesen... használj kevesebb vagy más mosószert, ami nem habzik annyira

2014. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!