Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Átfolyó rendszerű gázos...

Átfolyó rendszerű gázos vízmelegítőt lehet használni, zárt, nehezen szellőző térben?

Figyelt kérdés

panel lakás, 4 nm es fürdőszoba.

ablaka nincs, egy szellőzője van, amibe én építettem már be elszívó ventillátort, pont a gyorsabb légcsere végett.

80 literes gázbojlerünk feladta a harcot. 17 év szolgálat után...:D

Szóval a helyettesét keresem. Megakadt a szemem az átfolyó rendszerű szerkezeteken, mert lényegesen olcsóbb.

Természetesen kémény nélküli verzió kell, a mostnai bojlerünk is az. A kérdésem, hogy iylen pici zárt térben, használható lenne e ez biztonságosan?

továbbá mik a hátrányai az iylen átfolyós rendszernek? azt tudom, hogy nem tárolja a melegvizet, de tulajdonképp arra nincs is szükség, hogy 80 liter 60 fokos vizem legyen minden nap.

szóval várnék pár véleményt, pro , és kontra érvet. köszi!



2014. febr. 26. 20:21
 1/3 JulesM111 ***** válasza:

Halihó,


Mostanság mindenkit halálra szekálnak a gázüzemü vízmelegítők, és tűzhelyek miatt.

Valószínűleg ha gázbojler helyett áfolyós vízmelegítőt raksz fel, gázterv kell. Ebben szép nagy káosz van, senki sem tudja normálissn. Ez sok pénz, és nem kevés idő, mire elkészül, ha szabályos akarsz lenni.

Hasonlót éltem meg, azzal a különbséggel, hogy a kéménymizéria is hozzátartozott.

Én felszereltem egy villanybojlert, vettem egy elektromos tűzhelyet, bővítettem a teljesítményt, majd kiköttettem a gázt.

2014. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

minden további nélkül áttérhetsz, ha van közvetlen a KÜLTÉRREL ÉRINTKEZŐ falszakaszod, (Ha ilyen lehetőség nincs, inkább az elektromos forróvíztárolók használatát javaslom!) ...ahová felszerelheted.

A magas árkategóriájú gázüzeműek, konstrukciójuknál fogva függetlenek a helyiség légtérméretétől!, de biztonsági okokból azért egy olyan érzékelővel is fel vannak szerelve amely, veszély esetén azonnal leállítja a készüléket.)

ilyen pl.

FÉG MZV-18 HS

[link]

"robbantott" ábra 5. oldalon!

...kémény nélküli, ZÁRT égésterű!, (hasonlóan az összes kereskedelmi forgalomba lévő ilyen jellegű készülékhez..

[link] ) de ez nem jelenti azt, hogy az égéhez szükséges oxigént, és az égésterméket a helyiség légteréből venné el, ill. oda távozna!

a készülék hátsó falán van az un. parapet (fali szerelvény csatorna, FALÁTTÖRÉS a szabadba!!) ahonnan a friss levegőt kapja, ill. ahová az égéstermék távozik!



a kisebb teljesítmény igényekhez, (max 5 L/perc) léteznek olyan készülékek is amelyek a helyiség levegőjét használják, de ezek esetedben szóba sem jöhetnek! (jól szellőző, min. 12m³ légterű helyiségben használhatók csak!)

"A kémény nélküli, gáz üzemű, átfolyós rendszerű vízmelegítők sajátos megoldással rendelkeznek. Ezen termékek az égéshez szükséges oxigént a helyiség levegőjéből veszik és az égésterméket is ugyanoda juttatják vissza. Lényeges tehát a jól szellőző helyiség a kémény nélküli átfolyós vízmelegítő készülékek esetében. Ezek a kis teljesítményű (5 l/perc) készülékek általában konyhai mosogató vízvételére használatosak, de előfordul, hogy egy-egy mosdót szolgálnak ki."

[link]

2014. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a részletes válaszokat!!!

akkor szóbas em jöhet az átfolyó rendszerű , mert nincs szabadba távozo fali rész (a szomszéd fürdőszobája van mellette közvetlen)

rápillantok gyorsba az elektromos átfolyó rendszerűekre, bár azpedig lehet hogy sok áramot fogyaszt...

2014. febr. 27. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!