Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az 1800 Wattos fűrész egyből...

Az 1800 Wattos fűrész egyből lenyomja a villanyórát (pedig 20 A-os a biztosíték, és más nem volt bekapcsolva). Mi lehet a probléma, mit kell tennem ahhoz, hogy tudjam használni a fűrészt? (ha már megvettem)

Figyelt kérdés
Számításom szeint a 20 A a 230 V - tal (szorozva)az 4600 W, vagyis ez szerint bírnia kellene. Fentiek egy hatvanas évek elején épült tipikus kockaház (falun), eredeti vezetékekkel (szerintem alu).
2014. márc. 2. 22:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Erre találták ki sok gépnél a finomindítást, ha iylen nincs akkor könnyen lehet, hogy az indítás pillanatában fellépő hatalmas terhelés levágja, a legbiztosabb emgoldást a biztosítékok cseréje erősebbre.
2014. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kellene bírnia a 20 A-s biztinek a majd 2 KW-os villanymotort. 40 A-t legalább, de inkább 60-100 A-s biztit raknék neki, hogy finomindítás nélkül is el lehessen indítani. Vagy lassabb biztit tennék be, de a nagyobb akkor is kell.
2014. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy #1 mondja: egy csodás kifejezés írja le a problémádat - indítási áram. A névlegesnek (ami az 1800W-hoz tartozik) a sokszorosa is lehet.
2014. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. A nagyobbra cserélés csak annyi, hogy vill. boltban veszek egy nagyobbat, és beteszem a régi helyett (vagy ennél bonyolultabb)? (régi ház, régi vezetékekkel - alu)
2014. márc. 3. 00:46
 5/28 anonim ***** válasza:

Áramszolgáltatónál kell jelezni ha nagyobbat szeretnél, engedély nélkül csak kismegszakítókat tehetsz fel.

Meg persze, ha engedély emg is van villanyszerelő mindenképp.

2014. márc. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszi! És mennyibe kerülhet ez nekem (forintban)?
2014. márc. 3. 01:24
 7/28 anonim ***** válasza:
Erről pontos összeget nem tudok sajna, áramszolgáltatótol függ.
2014. márc. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi minden információt - holnap (ma) felhívom a 220 - 220 - at, aztán a hiányzókat majd tőlük megkérdezem. Még egyszer is mindent köszönök!
2014. márc. 3. 02:04
 9/28 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 1800 W-os (gondolom) láncfűrésznek nem lenne szabad levágnia egy 20 A-es biztosítékot. Fűrész hibás vagy nagy a feszültségesés, ami a régi vezeték miatt valószínű.
2014. márc. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 JulesM111 ***** válasza:

Első értelmes, szakmai hozzászólás pont előttem olvasható.

Nem a villanyórát vágja le, hanem egy kismegszakítót.

Kedves kérdező, tekintsd meg kérlek a kismegszakítót, hogy B vagy C tipusú. ( C-t hívja a köznyelv motorindítónak, neked ilyen kell)

20A-es C tipusú kismegszakítónak bírnia kell egy 1,8kW-os láncfűrészt.


Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor mint előttem írták, feszültségesés miatt áram nő, és naná, hogy csattan a kismegszakító.

Feszültségesést a kábel hossza/keresztmetszet okozhat, de inkább arra tippelnék, hogy a konnektorban, hosszabbítóban kontakthibák tömkelege miatt van problémád. Alu kábeleknél néha ajánlott a kötési pontok "újrahúzása".

2014. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!