Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az 1800 Wattos fűrész egyből...

Az 1800 Wattos fűrész egyből lenyomja a villanyórát (pedig 20 A-os a biztosíték, és más nem volt bekapcsolva). Mi lehet a probléma, mit kell tennem ahhoz, hogy tudjam használni a fűrészt? (ha már megvettem)

Figyelt kérdés
Számításom szeint a 20 A a 230 V - tal (szorozva)az 4600 W, vagyis ez szerint bírnia kellene. Fentiek egy hatvanas évek elején épült tipikus kockaház (falun), eredeti vezetékekkel (szerintem alu).
2014. márc. 2. 22:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%

40 60 80 100 A, jó ég. Ne húzzon kábelt közvetlenül Pakstól?

Simán bírnia kell egy 20 amperesnek, talán még az sem lényeges gyors vagy lassú leoldású-e. Eltekintve az indulási áramtól, még egy 10 amperesről is menne.

Sajnos az a gép valószínűleg zárlatos. Ki kell próbálni egy megbízható állapotú hálózatról és ha ott sem működik, akkor szerelőhöz kell vinni.

2014. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
A #11 jól mondja, de láttam már olyat is, hogy a mérő előtti kismegszakító nem a névleges értéknél old le, hanem már kisebb áramnál. Ezt úgy tesztelheted, hogy egy B20A-os kismegszakító 30A terhelésnél 2 perc alatt, 40A terhelésnél fél perc alatt kell hogy leoldjon. Ezeket a áramokat ohmos fogyasztókkal kel elérni, pl.: hősugárzó. Ha ennél gyorsabban old le, akkor cseréltetni kell.
2014. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat, úgy tűnik, több esélyes lehet itt is a megoldás, tesztelgetni kell a helyzetet - nem lehet egyszerűen megválaszolni a kérdést. Csak a hétvégén tudok sort keríteni ezekre a tesztelgetésekre, utána megírom, hogy mit tapasztaltam, mire jutottam. (a fűrész szerintem jó lehet, mert évekkel ezelőtt egy hasonló,kis teljesítményű kölcsönfűrésszel is ugyanígy jártam). Meg most vettem a fűrészt (boltban), teljesen új.
2014. márc. 3. 12:11
 14/28 A kérdező kommentje:
5 - től kérdezném, hogy kismegszakítót biztosan cserélhetek - e magam mindenféle eng, vagy villanyszerelő nélkül, mert ott az aljarészen van plomba. Panelban, ami benn a lakásban van műa doboz, a bejárati ajtó felett - abban egyszer régen emlékszem, hogy cseréltem kismegszakítót. De ez, amiről most szó van, az a bizonyos nagy fekete villanyóra (ami egyébként a panellakásban nem a lakáson belül, hanem vagy az előtérben, vagy az alagsorban van (szekrényekben, lakásonként 1). (a kérdésre bárkitől szívesen venném a választ - nem csak az 5. -válaszolótól).
2014. márc. 4. 08:32
 15/28 anonim ***** válasza:
Kismegszakító beépítéséhez nem szükséges engedély, ez teljesen biztos, viszont villanyszerelőt így is javasolnék, árammal nem érdemes " játszani ", inkább szakember szerelje be megfelelően.
2014. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Plombált kismegszakítót nem szabad kicserélni, vagy egyáltalán megsérteni a plombát. Komoly pénz büntetés lesz belőle.
2014. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem kismegszakítót akar cserélni, hanem újat beszerelni, ami jelenlegi jogszabályok szerint ha nincs plombált kismegszakító a szolgáltató által beszerelve, akkor a felhasználó kismegszakítót a főmegszakító után bármikor beköthet saját elhatározása szerint.
2014. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Ami kiold - ezért leáll (egyből) pl. a fűrészem, az a tipikusan fekete színű villanyórán a számlálós ablak alatt van külön egységként, amit magam is ki szoktam nyomni, ha hosszabb időre eltávozom. Kis hengerest benyomom, nagyobb szögletes kiugrik. Na, ezt a részt kellene cserélni (esetleg, ez az egyik tipp). Nem tudom, hogy kismegszakítónak hívják - e, de plombálva van. Mint már írtam, a panel lakásban az ajtó feletti műa. dobozban levők úgy tudom, kismegszakítók, nem plombásak, és egyszer régen az egyiket (nem emlékszem miért), de cseréltem már magam egyedül.
2014. márc. 4. 23:51
 19/28 anonim ***** válasza:
Az a főmegszakító akkor amire te gondolsz,a kismegszakítók amik benn vannak a házban, főmegszakítót csak áramszolgáltatónál lehet cseréltetni.
2014. márc. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindent!
2014. márc. 5. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!