Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A főzőlapom ki-be kapcsol...

A főzőlapom ki-be kapcsol főzés közben. Ez normális? Olyan mintha mikor felmelegedne a kivánt hőfokra leállna, majd ahogy hűl ki újra kapcsol. Főz jól, nincs gond de elég bosszantó hallgatni azt a ki-be kapcsolást főleg ha 3-4 karika is megy.

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem kapcsol ki-be.

Annyira nem figyeltem, mert nem nézek az edények alá :) De talán olyan van, hogy nem mindig izzik vörösen a lap, gondolom akkor, amikor meg van a kívánt hőfok. De hanggal nem jár.

Eddig is ilyen volt?

2014. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
normális ... az furcsa, hogy hangja van a be/kikapcsolásnak
2014. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még egy hete van meg, de elejétől igy működik. Igen arra értem hogy nem piros, elfeketedik, kipirosodik. Ad egy olyan kapcsoló, kattanó hangot. Lehet csak én figyelem túlságosan :)
2014. márc. 10. 11:02
 4/7 Trafó1 ***** válasza:
Persze , hogy normális, ez a dolga ,ez nem gáztűzhely, hogy lejjebb tekered, ahoz már elektronikus feszültség szabályzás kellene az meg nagyon felnyomná az árát.
2014. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kattogás is rendben van. Gondolom mechanikus kapcsoló "relé" van benne. Képzeld a kattogás mellé, hogy ropog a kandallóban a tűz:-) .
2014. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kata kata ***** válasza:
Hőfokszabályozó van benne! Ki be kapcsol ,ez a dolga.
2014. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik hőfok szabályzásnak.

ha ez nem lenne, akkor vörösen izzana egyfolytában, amíg a nagy hőtől tönkre nem megy idő előtt.


Léteznek lassabban felmelegedő lapok is, orr a fütő huzal hossza úgy van beállítva, hogy ne tudjon túl fűteni bizonyos hőfokon. Az lassan melegszik fel és nem kapcsolgat, csak alig melegít.


Annak is vannak fokozatai, aminél kicsit nagyobb teljesítményt kapcsolsz be, akkor kicsivel jobban fűt, de nem kapcsol ki.


A gyorsan fefűtő lapoknál így működik a hőfok szabályozás.

mint a hőfok szabályzós vasalónál.

2014. nov. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!