Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kávéfőzőt vegyek?...

Milyen kávéfőzőt vegyek? Kotyogós, vagy automata?

Figyelt kérdés
Nem szánok rá több tízezret. Az előnyök, hátrányok érdekelnének.

2014. máj. 3. 17:54
 1/6 farid válasza:
24%
a kotyogós szerintem jobb,olcsóbb is és finomabb mint az automata
2014. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intrepid ***** válasza:
45%

A kotyogósban sokkal kevesebb kávéból erősebb kávét tudsz főzni mint a maiakban.

A mostani csilivili kávéfőzőkből már láttam kidobva lomtalanításkor, az én kotyogóm 25+ éves.

2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A kotyogó csinálja a legrosszabb minőségű kávét, a kávé megég a főzés során a forró fém háztól és kesernyés lesz. Ezt elolvashatod bárhol, aki kávéval foglalkozik kicsit is egyetért vele. Az elterjedésének az oka az alacsony ár és az igénytelen kivitel. Az, hogy az emberek ezt szerették meg inkább nem kommentálnám.

Egy megfelelő nyomású és hőmérsékletű presszókávé főző minden tekintetben jobb minőségű kávét készít, és a hosszú kávé kivételével a legtöbbnek a presszókávé a kiindulási alapja (cappuchino, latte machiato stb.)

Ha a hosszú kávét szereted akkor pedig csepegtetőset vegyél. Valóban nem lesz olyan erős, de az íz sem utolsó szerintem. Ha erős kell nem hosszú kávét kell inni.

2014. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nos igen..


a bölcsek köve másnál van..ha olcsón, gyorsan, macera nélkül akarsz kávét inni, akkor kotyogós...

ha van rá fedezet, akkor egy jobb automata(mert abban is van nagyon gyenge)inkább...


és amiről nem kérdeztél, de talán a legfontosabb, a kávé minősége..az alap mondjuk a Dallmayer..aztán jönnek a jobbak..na, ezekből lehet minőséget főzni akár automatán is...

a kotyogónál ügyelni kell a láng erejére, vagy az elektromoson a fokozatra..mert megég(het)

2014. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha olcsón akarsz kijönni akkor kotyogóst vagy az alacsony árfekvésű Szarvasi masinákat. Én személyszerint nagyon szeretem a kávét, napi 10-12-t elfogyasztok, egy Saeco Talea Touch gépen készítem Segafredo és Lavazza kávékból.
2014. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
# 3: Én azt olvastam, hogy közepes erősségű lángon kell őket használni, mert akkor gyorsabban forr fel benne a víz mint ahogy átforrósodik a kávéfőző felső része. Kiváncsi lennék, hogy előforralt vízzel milyen kávét főz egy olcsó kotyogós. Neked erről mi a véleményed?
2014. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!