Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van valakinek negatív tapaszta...

Van valakinek negatív tapasztalata Samsung amerikai típusú no frost-os side-by-side hűtő fagyasztó részével? A fagyasztás minőségére gondolok.

Figyelt kérdés
A fagyasztással van gondom, nem tudom, hogy a levegőkeringetés miatt-e, de minden zöldség "megszárad", megsárgul (pl. gyümölcsök,petrezselyem), megöregszik,megráncosodik (borsó,bab) benne. Szinte mindent ki kellett dobnom már egy hét után, idén ezt szeretném kivédeni.
2014. máj. 15. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A levegőkeringetés segít az ételeket (főként zöldséget és gyümölcsöt) frissen tartani, én erre gyanakodnék hogy ez lehet az elsődleges probléma.
2014. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A HŰTŐ ÉS A MÉLYhűtő is szárit, mert a hűtött térben alacsony a páratartalom, ez "segíti" a száradást. Ez tiszta fizika, nem lehet áthágni.

Csomagoltan, légmentesen lezárva kell a zöldséget berakni.

Vannak természetesen gyorsfagyasztó ipari eljárások, de a Te hűtöd nem tudja azokat a paramétereket, amelyek ehhez szükségesek.

Hirtelen fagyasztanak, nem véletlenül sokkolónak hívják őket.

A keringetés erre még "rátesz". A keringetés a hűtő üzemmódjából kifolyólag szükséges, anélkül nem működne.

2014. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos, még mindig nem tudom, mi a megoldás. Fagyasztózacskóba/műanyag dobozba rakom, amit kell, blansírozok. A régi típusú, freonos fagyasztómmal nyilván semmi gond nem volt, ott egy évig is elálltak a zöldségek, gyümölcsök, most meg 2 hónap múlva dobhatom ki... Érdekes, mástól nem hallottam ezt a problémát. Mivel 2000m2-es kertem van, tele zöldséggel-gyümölccsel, és most jön a szezon, akarok venni egy különálló fagyasztószekrényt, de ezek után nagyon utána kell néznem,hogy milyen legyen...:-(
2014. máj. 30. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól is olyan amilyen fagyasztás, hogy a mai reklámmal agyontüzdelt A, meg A+, meg A mittudomén hány + energiaosztály ide vezet.

Ingyen semmi sincs, reklamálni eg nem igazán lehet.

Nincs bennük messze sem annyi teljesítménytartalék mint a régiekben.

2014. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nekem mégis ilyenem lenne (sose kéne no-frostos, ahhoz sokat tudok róluk, meg hibáikról), akkor bepakolnék néhány jégakkut, amennyit csak lehet, maximumra húznám a hőfokot így gyűjtenék előre egy kis hideget.

Ezt a fagyasztóknál a sárga kapcsolóval is elérhetik, 1 nappal előtte ezzel "örökjáróvá" tehető a kompresszor, előre hideget gyűjtve, lemegy -30-ra is.

2014. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!