Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miképpen tudom meg, hogy egy...

Crackjack kérdése:

Miképpen tudom meg, hogy egy adott háztartási gép, (pl. : hűtő) melyik energiaoasztályba tartozik - az éves fogyasztása alapján? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 17:17
 1/3 anonim válasza:
Ha új készüléket veszel, fel van rajta tüntetve.
2014. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kezelési utasításában le van írva, melyik energiaosztályba tartozik.

De ehhez feltételek is vannak, amelyek a használat módját megadják, mert csak ezen feltételek mellett igazak a megadott energiafogyasztásra vonatkozó adatok.

Na, ezeket nagy valószínűséggel nem fogod tudni tartani, mert pl. melegebb van a lakásban mint kéne.

Ha netán mégis, akkor veszel egy fogyasztásmérőt és azt a bizonyos fogyasztót ezen keresztül használod, és így megtudod mennyit is fogyasztott valójában.

2014. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval ez egy használt hűtőgép. És mérlegelni akartam, hogy ez egy energiazabáló hűtő vagy sem, az előírt éves fogyasztási adatokból. Évi 347 KW/h van írva a könyvében, de megtaláltam amit írtatok. B osztálynak számít :-) Ami ma nem tudom mennyinek számítana.
2014. máj. 30. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!