Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megéri kenyérsütő gépet...

Megéri kenyérsütő gépet venni? Mennyire finom az a fajta kenyér és nem túl drága így előállítani?

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Családomban moulinex automata kenyérsütőgépet használnak.Teljesen jól használható.használható. Izlés szerint lehet állítani pl a héj színét...:)A lényeg a pontos adagolás és a türelem.Szó szerint csak bele kell adagolni a hozzávalókat és kivenni a kenyeret.Minőségben jobb mint a bolti.(természetesen beállítás kérdése) A jó sűrű kovászos kenyérhez hasonló az állaga.A hozzávalókat csak nagy kiszerelésben érdemes megvásárolni.(már amiből sok kell...)

2014. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sokat kísérleteztem kenyérsütő gépekkel, 2 is van, egy kenwood meg egy panasonic

ezek elég jó gépek, mégse voltam igazán elégedett soha a kenyérrel, próbáltam mindent, recepteket, lisztkeverékeket, mindent

a végső megoldás az lett, hogy a gépben gyúrok, kelesztek, de a sütőben sütök, így lehet a legjobb eredményt elérni


tehát ha vállalod a gyúrást kézzel akkor nem kell gép se, ha kell recept szólj

2014. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 1. 08:56
 4/6 anonim válasza:

Nemtudom mitől....De a moulinex kenyérsütő gép a legjobb!!

Volt Hauser, Eta Panasonic de ezek inkább téglát sütöttek...A moulinex ben elsőre tökéletes lett.

2014. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. jún. 10. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is próbálkoztunk velük, de egyik sem az igazi. Saját tapasztalataim, két kenyérsütőgép, és sok sok próbálkozás után azt javaslom, a kenyérsütőgépre szánt pénzt fordítsd egy jó dagasztógép vásárlására. Én most Bosh MUM56-t használok, de a családban van 4-es sorozatú Bosh is, és az is tökéletesen működik. (Egyik ismerősünk a KitchenAid-ről szokott áradozni.) A kenyér pedig a sütőben sül. Csak annyiból macerásabb így, hogy a dagasztás után a tésztát át kell tenni a formába (én abban sütöm, de tepsiben is lehetne), és a sütésre kicsit oda kell figyelni. Az eredmény viszont kárpótolni fog.

Nem drága. A liszt kilója kb 150 Ft. Ha csinálsz kovászt az gyakorlatilag ingyen van, egy kevés liszt és némi idő kell hozzá. Víz, só, esetleg ízesítők (szezámmag). Ahogy számoltam, a legolcsóbb bolti kenyérhez képest is kb. harmadáron van, és ha valami különlegesre vágyunk, (pl kukoricakenyér szárított paradicsommal), akkor az kb ötöde a bolti árnak, a minőség pedig tökéletes, nincs ízfokozó, állagjavító, stb.

A dagasztógép nem volt olcsó, 65000 Ft, de nálunk ez a konyha egyik központja, és ezzel készül a család reggeli sütikészlete is. A kiegészítők közül a turmix van rendszeres használatban. Ha nem kell annyi kiegészítő, tudsz választani egyszerűbb típust is. Anyósomnak MUM 46-ot vettünk, és kenyérdagasztáshoz tökéletesen használható.

2014. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!