Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudok olyan kenyérsütő gépet...

Tudok olyan kenyérsütő gépet mondani, aminek hideg marad a fala kelesztés és sütés közben?

Figyelt kérdés

Mert az jól le van szigetelve, nem lesz "huzatos" a kenyér, és szépen kel meg.

Konkrét típusszámok érdekelnek. :)



2013. okt. 17. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyet, de én tökéletes kenyereket sütök a Tescos kenyérsütőben. 45 dkg liszttel 1,2 dkg élesztővel feljön a tetőig.
2013. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És sütés közben meleg a gép fala vagy hideg?

Mert én szeretnék venni, és tegnap "tanultam", hogy nem mindegy milyen.

pl. anyukámnak van egy Kenwood, és nem lehet rá kinyitni a konyhaajtót, mert huzatot kap és féloldalasan kel meg. Annak meleg az oldala sütés közben és ha a meleg bentről tud kifele "szökni" akkor a kinti huzat is befolyásolja a kenyeret. Persze ha csukva van a konyhaajtó meg az ablak ezzel is tökéletes kenyeret lehet sütni.

2013. okt. 17. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Az összes olyan, ha nincs bekapcsolva.
2013. okt. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
haha, Humor Harold! Értelmes ötleted nincs?
2013. okt. 17. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Le szoktam takarni a kenyérsütő tetejét egy konyharuhával, úgy hogy a szellőző nyílások szabadon maradjanak. Így szép pirosra sül a kenyér teteje is és nem "fázik" meg a tészta.
2013. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Például PHILIPS HD9015/30, Philips Viva Collection HD9046/90, Moulinex OW200031, Bomann CB 594
2013. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. köszönöm! Próbáltad őket?
2013. okt. 17. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Csak az egyiket. (Bocs'.) A Moulinex-et használjuk. Annak alapján választottuk a márkát,hogy szinte csak jókat olvastunk róla a különböző értékeléseknél, fórumikon. A típus választásnál nem volt szempont a hideg fal, ez volt akciós, erős engedménnyel. Kamrai polcon jutott számára hely, ott télen, nyáron nyitott ablak van, télen tkp. kisegítő hűtő (pl. kocsonyának).
2013. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem a Tesco BMS1 van, anyunak is ugyanez, csak a kerekebb tetejű. Meleg a fala, az ablak nálunk is sokszor nyitva van a konyhában, néha mindkettő. És az ajtó is, de még ilyet nem tapasztaltam, hogy huzatot kapna, sőt le sem szoktam takarni a tetőablakot. Rengeteget sütök benne, nem csak kenyeret, mindent abban kelesztek, napi szinten használom. Előtte volt Hauser és Hausmeister 2 lapátos, de azok nem voltak ennyire jók, tömörebb kenyeret sütöttek és mindkettő eletronikája bedöglött 2 év alatt.
2013. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nos,mondok egy ötletet,ha egyszerűbben szeretnél kenyeret sütni :) Én mostanában kaptam erre rá,párom megnyalja az összes ujját kb evés után :) Ha van egy jénaid,vagy vasedényed,akkor tudsz is isteni kenyeret sütni :)

A hozzávalókat így tedd bele egy edénybe :

1 bögre langyos víz

1 élesztő (vagy fél csomag instant )

1 ek. olaj

2 teáskanál só

2 bögre liszt ( Én az egyik bögre felébe szoktam tenni rozslisztet ,nagyon jó ízt ad neki )

Össze kell keverni ezt az egészet ,majd hagyni egy pár órát. Én úgy addig szoktam,amíg a duplájára nem kelt.

20 percig előmelegítem a sütőt az edénnyel együtt (fedő legyen a tetején ! ) olyan 220-230 fokon kb. Ha letelt az idő,jó lisztes felületre borítom a tésztát,lenyomkodom ,behajtom két oldalról,felülről,megfordítom,és csak "beledobom" a forró edénybe . Fedővel 35percig sütöm,fedő nélkül még 15-20 percig . Hagyni kell kihűlni egy kicsit ,és lehet is enni a finom ropogós kenyeret :) Remélem segítettem ! ;)

2013. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!