Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógépeknél melyek azok...

Mosogatógépeknél melyek azok az adatok, melyeket kérdezzek meg vásárlás előtt? Tehát mi alapján lehet őket összehasonlítani?

Figyelt kérdés
Pl mosógépet most vettünk és a fő adatok amikre figyeltem az az energiaosztály, vízfogyasztás, a kg és a fordulatszám. Tudtam mi a minimum amit elvárok. Biztos mosogatógépnél is ilyenek vannak,csak nemtudom melyik a jó adat:) hány fok stb...szóval azt gondolom mindenki számára világos hogy nem értek hozzá...
2010. jan. 8. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szintén energia fokozat és viz fogyasztás, de ennyi.

A többi tényezőt (időzítéses inditás, hőfokozat, fél töltet) az mindegyiknél már alap szóval nehéz olyat venni ami nem tudja pl a 40 fokos mosást.

2010. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval a 40 fokos a jó? Gondolom A, és a viz? mennyi a jó?
2010. jan. 8. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt hittem az a jó,ha minnél jobban fel tudja melegiteni a vizet. Csak nemtudom hány fokra...
2010. jan. 8. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
energia osztály minél magasabb legyen az a jo. a program meg olyan legyen aminél lehetséges a nemtul hosszu programfutás. semmi értelme hogy 2 óra hosszat mosson mikor elég neki szük 1 is.
2010. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Először is érdemes eldönteni, hogy hány terítékes, milyen külső méretű legyen (jellemzően 45cm és 60cm széles gépek vannak), és milyen funkciókat szeretnél (pl. szárítás)


Ha ez megvan, akkor az energiafelhasználás, vízfogyasztás, esetleg a zajszint lehet még érdekes (ha mondjuk egy légtérben van a konyha a nappalival, baba van a lakásban, stb-stb). Hőmérsékletek, programok száma, a közepes árkategóriában tapasztalatom szerint kb megegyeznek.


Arra figyelj, hogy ha lehet, ne a kis táblickájukra kiírt adatokat hasonlítsd össze, hanem a gépkönyvből egy általános programét, mivel a gépre a legtakarékosabb program adatait szokták kitenni, de jellemzően nem azt használja legtöbbet az ember (én a mosógépemmel jártam úgy, hogy 41liter volt ráírva, ami igaz is, de csak ha valami nagyon ECO selyemprogramot használnék, az összes többi program, -pl pamut, ami az esetek 90%-ában nyomatok- az már bizony 54 liter)

2010. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!