Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan lehet automata leolvasz...

Hogyan lehet automata leolvasztású hűtőgép belsejében a hátlapra rakódott, tömbszerű, nagyobb jégdarabot lehetőleg gyorsabban, biztonságosan, a hűtőgép kikapcsolása nélkül eltávolítani?

Figyelt kérdés

Az lenne még a kérdésem, hogy a magasabb fogyasztáson kívül más problémát okozhat-e (pl. a hűtő tönkretétele) a jégtömb?


A hűtő 3 éves Zanussi, A+ -os energiaosztályú.


A jégtömb úgy alakult ki, hogy egyszer véletlenül nekiért egy nejlonzacskó a hátlaphoz, és ott megindult a jegesedés. Azóta ezen a "magon" egyre folyik a jegesedés, a tömb már kéttenyérnyi és több cm vastag. Az a gond, hogy folyamatosan tele van pakolva a hűtő, és nem tudjuk megtenni, hogy teljesen kiürítsük. Azt se tudjuk megtenni, hogy a fagyasztórészét (ami a hűtőtérben, abból nyílik) kiürítsük.


Arra gondoltam, hogy esetleg valamilyen megmelegített, vékony huzallal le lehetne szedni óvatosan, hogy ne érjen a huzal a hátlaphoz.



2014. aug. 12. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a problémám nem rég nekem is. Nem vettem észre a problémát, mert mindig tele volt, és kb. öklömnyi nagyságú jégtömb lett a hátlapon. Én 1 polcról pakoltam le, kivettem a polcot, és utána hajszárítóval nekiestem. Kb. 2 percig nyomattam rá, meg kézzel próbáltam darabokba leszedni a jeget. (persze óvatosan)

2 perc után kb. 30% elolvadt, a többi meg magától, 1 darabban lejött szerencsére.

2014. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!