Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Hogyan állapíthatom meg, hogy mennyit bír az otthoni hálózat? (független, saját villanyórás)

Figyelt kérdés
Régebben hallottam, hogy a villanyóránál figyelembe kell venni, hogy hány fázisos és egy-egy fázis mennyit bír. El tudja mondani valaki, hogy van e erre valami képlet vagy megoldás, amivel meg tudom mondani, hogy pontosan hány kW-ott bír el a hálózatom?

2014. aug. 21. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A feszültség 230Volt, az óra alatti/melletti kismegszakítóra rá van írva, hogy hány Amperos.

Ez jellemzően 10, 16, 20, vagy 25 Amperos lehet.

A kettő szorzata (Volt x Amper) megadja a terhelhetőséget Wattban.

2014. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm!! azt még megkérdezhetem, hogy gondolom egy fázisra kapom meg ebből, tehát ha megszorzom a fázisok számával, akkor kijön a teljes lakás terhelhetősége ugye?
2014. aug. 21. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
rendben :) 16kW jött ki, ami egyébként meglepő, többnek gondoltam, régen csak 20kW-ot elvitt 4 darab hőtárolós villanykályha.
2014. aug. 22. 01:36
 5/10 NorahJones válasza:
3 fázis esetén azért más a leányzó fekvése...a pontos képlet így néz ki: P=√3xUxIxcosφ. Aholo van, ott nem véletlenül van 3 fázis (400V)- az elektromos tűzhelyek , komolyabb hőtárolós kályhák igénylik is.
2014. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben kezdem átlátni a dolgot, de a Fi értéke az ebben az esetben mennyi lesz?
2014. aug. 26. 00:20
 7/10 NorahJones válasza:
Ha sok az induktív fogyasztó (lakásban azért elég ritkán van transzformátor, villanymotor), akkor van csak jelentősége. Gondolom, nem laboratóriumként használod a lakást, ha a tűzhely(vagy fűtés, mindegy) 400V-tal megy, adattáblán vagy a gépkönyvben leírják, mennyit vesz fel a hálózatból. Az itthoni 4 lapos, villanysütős tűzhely TELJES terhelés esetén 6,8kW-ot-venne fel, de én nem fizetek az ELMÜ-nek a 3 fázisért, megy egy fázissal, így ki kell zárni az egyidejűséget (max. 2 lap melegíthet, amikor megy a sütő, ha bekapcsolom a 3.-at, kismegszakító leold).
2014. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rendben :D bevallom ez most nem teljesen jött át, nem igazán értek ehez, csak a legalapabb dolgokat, amiket úgy eddig irogattam. régen egyébként 6 fázis volt mert külön volt 3 az éjszakai áramnak is, illetve egy melléképület is rá volt kötve az órára, de az már nem üzemel :D igazából ez a kicsit több, mint 16 kW terhelhetőség gyanús, mert szerintem egy 25öt legalább bírnia kéne a lakás hálózatának.
2014. aug. 27. 01:37
 9/10 NorahJones válasza:
6 fázis nincs, 2x3 van :-)
2014. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
úgy értettem én is igen nappali és éjszakai külön 3-3 :P
2014. szept. 6. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!