Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet publikálni a...

Hogy lehet publikálni a weblapomat és, hogyan lehet saját URL-t csinálni? Segítség?

Figyelt kérdés
Kész van a weblapom, illetve egy sablonos HTML weblapot töltöttem le, amit majd továbbszeretnék fejleszteni. Letöltöttem a XAMPP nevű programot beállítottam, ahogyan a Tutorialban volt, de az URL megadását sehol nem találom, ha beírom az URL keresőbe, hogy localhost, akkor beadja az oldalam. A megfelelő mappában van a HTML Weblapom a XAMPP program mappájában. Hogyan tudnám publikálni, hogy elérhető legyen az oldalam mindenki számára és hogyan készíthetek saját URL-t? Itt egy kép az oldalamról, amit a NOTEPAD++-ban nyitottam meg.. [link]

2014. júl. 27. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

LOOOL HTML weblapnak minek szedtél le XAMPP-ot. Először olvass utána, hogy azt mégis mire szokták alkalmazni....

Hogyan tudod publikálni? Google...2 perc az egész...

Veszel domain + tárhlyet...nameserver átírod a megfelelőre, FTP-n felnyomatod az oldal fájlokat és ennyi. Ha adatbázis is lenne az oldal mögött, akkor adatbázis kreálsz, config.php (vagy azt a fájlt, ahol az adatbázis adatait tárolod) tartalmát átírod a megfelelőre és ennyi...

" hogyan készíthetek saját URL-t"--> ez az lenne, hogy pl.: youtube.com? Ha igen, akkor fentebb már leírtam.

Ha úgy akarod, hogy Youtube.com/valami, akkor a href.

2014. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
NEO CSATORNÁJÁN volt egy HTML Webkészítés Tutorial, amiben NEO Elmondta, hogyha nem akar senki sem fizetni a tárhelyért, töltse le a XAMPP nevű programot. Ezért is szedtem le.. Az oldal készítésben még kezdő vagyok, szóval amit írtál nem igazán értem. Addig értem, hogy vegyek egy Domain tárhelyet, de azt az FTPS-t már nem...
2014. júl. 27. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

XAMPP egy saját gépen futtatható webservice program.

Fejlesztésre jó, de éles oldalt üzemeltetni otthonról, vicc kategória.

Már csak azért is mert ahhoz 0-24 óráig mennie kell a gépnek, és ha csak napi 6-8 órát számolunk amikor alszol és a gép nem megy, már az áram fogyasztás több mint egy normális tárhely.

Az atisite.hu domain nevet pedig évi 1000ft -ért lehet regisztrálni, ezt nem lehet megkerülni. :-)

( maximum subdomainnel azaz nem atisite.hu hanem atisite.valami.hu )


Szóval regisztrálj egy tárhelyet. (van jó pár ingyenes is ami kis reklámért cserébe ingyé adja)

Majd regisztrálod a domaint valamelyik cégnél itt: [link]

Én BlazeArts Kft -nél szoktam, de izlések és ficamok. :-)

2014. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de szerintem, neked bőven megteszi a fw.hu atw.hu uw.hu ingyenes tárhelyek, ingyenes subdomainel...
2014. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!