Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ért mar hozzá valaki fi relé...

Ért mar hozzá valaki fi relé után kötött fázishoz?

Figyelt kérdés
Mi történik leoldás előtt? Pl egy 30mA - osnál, érezhetően megráz?
2014. okt. 2. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megráz, csak nagyon rövid ideig. Azt ne reméld, hogy észre sem veszed.
2014. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Lévén karbantartó villanyszerelő vagyok néha előfordul.

A különbség annyi, hogy nem rázogat hosszasan, egyszer megüt, (ugyanúgy eldobod a szerszámot :) és már le is oldott a relé.

Ami nagyon jó benne, olyan rövid ideig üt meg, hogy a szerszámmal ugyan még megdobálja a delikvens a létra alatt álló kollégát, de nem landol a nyakában, viszont hamarabb tud szentségelni és nem kell mentőt hívni (hacsak nem éppen az armatúra volt a kezében :).

2014. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi kedves kérdező az offért, de a kedves utolsó válaszolótól kérdezném, hogy kötheti-e a gyártó a fi-relé beszereléséhez a garanciát? Pl. az Ariston, mert tőlük vettünk egy hőszivattyús bojlert, amire csak a szakszervizes üzembe helyezése után kapunk garanciát.
2014. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ez a kérdés a hosszabbító említése során merült fel, mert a fürdőben nincs olyan közel a konnektor, hogy a gyári rövidke kábel odaérjen.
2014. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elektromos vízmelegítők, boylerek esetében azért ajánlott a fi relé, mert, egy esetleges fűtőszál meghibásodás, vagy víz szivárgás esetén, ha a víz Az elektromos részekbe tud szivárogni, még nem biztos, hogy rövidzárlat lesz, csak kóboráram, mivel a víznek, is van ellenállása, és az sem mindegy, hogy milyen anyagot nedvesít át és tesz ezáltal, valamilyen mértékben elektromos vezetővé, aminek következtében az automata nem fog leoldani, de a vízvezetékek rázni fognak.

Én is találkoztam már ilyen problémával, olyan helyen ahol nem volt fi relé.

A fűtőszál külső burkolata egy kis helyen el volt oxidálódva, aminek következtében víz tudott szivárogni a fűtőszálba.

A fűtőszál működött, fűtött, effektív zárlat nem volt, csak kóbor áram, ezért az összes fém vízvezetéken és csaptelepen feszültséget lehetett mérni, és rázott, az automata viszont nem oldott le, mert az áram szivárgása nem haladta meg a kis automata 25 A-os értékét.

Miután kicseréltem a hibás fűtőszálat, megszűnt a probléma.


Különösen az olyan berendezések képesek az ilyen hibajelenségek produkálására, amik fémházasak és fűtőszál van bennük.

Ha van fi relé akkor az ilyen esetben már leold.

Most nem mennék bele a fi relé működését illető technikai részletekbe, mert az hosszú lenne.

Én is csak javasolni tudom a fi relét.

Mert ugyan nem minden háztartásban van villanybojler vagy villanytűzhely, esetleg rezsó, de mosógép az valószínű, hogy van.

2014. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ami az ARISTON fi reléhez való ragaszkodását illeti, megteheti.

A gyártók. és forgalmazók olyan feltételekhez köthetik a jótállást, (ami nem összetévesztendő a garanciával) amilyenhez csak jónak látják.

Természetesen, ezt a te biztonságoddal indokolják. Valójában azonban, az ő "biztonságuk" a fontos a számukra.

Ugyanis, ha később bármilyen probléma adódik, és kiderül, Hogy részedről, nem 100%-ban teljesültek a jótállási szerződésben foglalt feltételek, akkor a gyártó, illetve a forgalmazó, minden felelősséget,és kötelezettséget el tud hárítani magáról.

2014. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!