Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valóban lehet a villany...

Valóban lehet a villany számlán spórolni azzal ha a hagyományos izzókat LED-es égőkre cserélem? Vagy csak kamu az egész?

Figyelt kérdés

Itthon az izzók többségét (néhány kivétellel ) LED -esre cseréltem. Ennek ellenére a villanyszámlám csak minimális mértékben csökkent. Az izzókat az OBI-ban vásároltam, OBI saját márkás, darabja 1000 forint volt. Arra is gondoltam, hogy ezek valami silány minőségü égők, és hiba volt ez a több mint 20ezer forint befektetés.

Valóban igaz a LED es izzók takarékossaga? Illetve ha igaz, milyen típust érdemes venni?



2014. nov. 16. 20:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Csökkent. A megtérülés években mérhető.
2014. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztánan vagyok. De nem a megtérülés része az ami kelenleg foglalkoztat, hanem az hogy valóban kevesebbet fogyasztanak-e a LED-es égők?

( pl: a dobozra az van írva, hogy csak 8W-ot fogyaszt. )

2014. nov. 16. 20:47
 3/35 A kérdező kommentje:

.... már írni sem tudok :)

* tisztában, jelenleg

2014. nov. 16. 20:48
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld előbb pontosan kiszámolni, hogy mennyi fogyasztás tudható be az izzólámpáknak és a többi elektromos háztartási készüléknek. Meg fogsz lepődni, mert nem a világítás kerül olyan sokba általában.
2014. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Jóval kevesebbet fogyaszt egy LED-es égő, mint egy hagyományos, mert sokkal hatékonyabban működik. Amiért valószínűleg nem akkora a csökkenés, mint amire számítottál, az az, hogy messze nem a világítás teszi ki a fogyasztásod zömét.
2014. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha kompakt fénycsöveket cseréltél LED-esre, akkor szinte semmivel sem lesz kevesebb a számlád. Ha hagyományos izzókat cserélted le, akkor a világításon kb. 80 százalékot spórolsz, de csak a világításon! Van több nagyobb fogyasztó is egy háztartásban, ezért a számla nagy részét azok teszik ki, nem a világítás. Hűtő, bojler, kávéfőző, mosógép, tévé, pc stb.

A másik, hogy ezer forintért igencsak rossz minőségű LED égőket lehet kapni. 4-5 ezer körül vannak a minőségi ledek.

Hány wattosak? Fényével elégedett vagy amúgy?

2014. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%

Igen, jóval kevesebbet fogyasztanak..

De az izzók azért viszonylag kis fogyasztók egy háztartásban.

2014. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !

Fényével teljesen elégedett vagyok. Most amit hirtelen találtam dobozt, arra az van írva, hogy egy 40wattos izzó fényerejét adja, de csak 8wattot fogyaszt.

Viszont utólag kezdtem azon gondolkozni, hogy ezek az OBI saját márkás égők mégse volt olyan jó választás. Milyen típúsút érdemes venni?

2014. nov. 16. 21:13
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet fogyasztanak, de észnél kell lenni mit cserélsz, s mire. Már nincs meg, de vagy 10 A4-es lapot teleírtunk anno, estéken keresztül számoltunk, osztottunk-szoroztunk, és végül meglett, melyikeket cseréljük, melyikeket nem.

Nem tudom milyen az obi saját márkás, én kínából veszem ebayen, az is 1000 forint, de van fénye.

Na lényeg a lényeg. Van a szobámban egy állólámpa. Ez világít szerintem a legtöbbet. Amikor sötét van, tehát ilyenkor du. 5 órától 9-10-ig világít. Nyáron nincs ilyen gond, meg a reggeli 5 percet nem számítom.

Ezelőtt 40w-os hagyományos izzó volt benn, most 6w-os, melegfehér kukorica led. Fénye ugyan akkora mint a 40w-osé, talán kicsit nagyobb is.

Na akkor számoljunk. Egy évben 365 nap van, tegyük fel, ebből 180 napon világít 4 órát, azaz egy évben 720 órát.

Egy negyven wattos izzó 40 wattot "eszik" óránként, azaz 40w*720=28800w, ami megfelel 28,8kwh-nak az elektromos szolgáltatótól.

A LED csak 6w-os, 720*6w=4320w, tehát 4,32kwh

Forintosítsunk, hasraütésszerűen most kb. 40 forint egy kwh áram.

28,8*40=1152FT, tehát ennyibe kerül ha az adott időszakban hagyományos izzóval világtok.

4,32*40=172,8FT, ennyibe kerül, ha leddel világítok.

A hagyományos izzót nulla forintosnak számolom, a ledet 1000-nek(bekerülési költség)

Tehát kijön, hogy a led 1 év alatt majdnem megterül világítással együtt(20 forint hiányzik hozzá), onnantól már csak úgymond a nyereség van.

Ha kevesebbet világítasz, akkor hosszabb idő alatt térül meg a befektetett összeg, ha többet, akkor hamarabb. Mert bizony a bekerülési összeg magas, így bele kell kalkulálni.

És nem kamu a dolog, nem tudom milyen lehet az obis, milyen fénye lehet egy ezresért(amin 27% áfa van), nekem meg nulla áfás, eredeti kínai, de nem a bóvli fajtából, és köszönik szépen, 10 hónapja mennek hiba nélkül.

Ja és a világítás csak nagyon csekély részét teszi ki az áramszámlának. A stand by üzemmódban alvó eszközök is meglehetősen sokat visznek.

2014. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalat..

itthon minden led..

baromi sokba került, mire minden olyan világos, és olyan komfortérzetet ad, amit szerettem volna..


kevesebbet fogyasztanak, de ez, ha mindent összeszámolunk, akkor igencsak kiadós parasztvakítás...


mindenesetre sokféle led kapható, mire a legmegfelelőbbet megtalálom, már nem is éri meg...


a milyen típust érdemes venni kérdésre nem kapsz (neked jó) választ...

....az OBI csak igyekszik minden réteget kiszolgálni igényei szerint..

2014. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!