Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A szarvasi kávéfőzőm lámpája...

A szarvasi kávéfőzőm lámpája nem alszik ki, mikor elérte a kellő hőfokot, a régebbi gyártmányú igen. Valami probléma van vele vagy így kell lennie?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem alszik ki,újnak számít mert a tavaly vettem..Lehet hogy az újabb típusoknál már nincs meg ez a funkció ?
2010. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem alszik ki.Ezek szerint nem is kell.
2010. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 2. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy szint!!Kispórolták a felsőbimetált (hőfokvédelmet)20 éves készülékemet már volt,hogy bekapcsolva felejtettem,semmi baja nem lett,mert a bimetál kikapcsolgatta!
2010. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nem szabad bekapcsolva hagyni.
2010. febr. 4. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A jelzőlámpa a feszültség (bekapcsolás tényét) meglétét jelzi. A legtöbb kávéfözőnél automatikus kikapcsolás nincs, csak túlmelegedésvédelem. A lámpa akkor alszik el, ha a kávé lefőtt (a víz kifogyott) és a készülék egy bizonyos hőmérsékletre felmelegedett (110-120 C-fok)

A bimetálos érzékelők lehetnek "érzékenyebbek" is ekkor már néhány fok túlmelegedésre is lekapcsolnak. Vigyázat ha hűl a készülék a kapcsoló visszakapcsol!

(SZARVASI kávéfözőből sok típus készült, de álltalánosságban a fenti mondható el róluk.)

Találkoztam OLASZ kávéfözővel, ahol külön mágneskapcsoló is volt a hőfokkapcsoló melett amely lekapcsolta a hálózatról a készüléket, s csak újabb bekapcsoláskor "engedélyezte" a működést.

(Jelenleg egy 20 éves Szarvasi kávéfözőt használok (Álló Eszpesszó 6 személyes.) A vízkötelenítésen kívűl nem kellett eddig javítani - javíttatni. A krómozása is kiállta az idők próbáját.

(Ennyit a "régi" MAGYAR iparról.)

2010. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzá szólónak.Mind szép és jó de nem ez volt a kérdés.Én már fenntebb írtam nekem egy húsz éves Szarvasi gépem van és lámpa NEMCSAK a bekapcsolás tényét jelzi,hanem lefőzés után ha bekapcsolva marad a hőfokvédelem a bimetál kikapcsolgatja a berendezést,visszahűl bekapcsol túlmelegszik kikapcsol stb.A munkahelyemen egy vadiúj szarvasi van leteszteltem még tíz perc után sem kapcsolt ki pedig már forró volt a készülék!
2010. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi is 17 éves Szarvasit használunk, de most vettünk egy ugyanilyen új típust, és nem tudtam, hogy hibás, vagy így kell lennie.Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 6. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!