Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van itt mosógéphez szakértő?...

Van itt mosógéphez szakértő? Egy mosógép kb. mennyi idő alatt megy tönkre? Mennyi az átlag?

Figyelt kérdés

nálunk így van mosva:

átlagban heti 6 adag, de télen többet, és főleg hétvégén,

néha-néha van egy-két adag plusz egyéb munkákból adódóan vannak piszkos mosnivalók,

(mosógépünket 2008 márciusban vettük)



persze főleg átlagban érdekel, h egy mosógép kb. mennyi idő alatt megy tönkre?



2014. dec. 30. 13:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

am bárki írjon, aki tud vmit

:DDD

2014. dec. 30. 13:02
 2/14 anonim ***** válasza:
A régiek sokáig bírták, de a mostaniak úgy vannak tervezve, hogy a garancia lejárta után már sokáig ne működjön megfelelően. Nekünk az Indesit 3 év után szorult javításra, akkor 12 ezerért megcsinálták, rá 1 évre újra elromlott, de akkor már nem költöttünk a javítására.
2014. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

Garanciaidő +1 év.

Előző Indesitünk ~12 évet bírt, a mostanira kíváncsi leszek (3 év gari).

2014. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

12!?


azta


az akkor csúcsjó gép volt


:D

2014. dec. 30. 16:12
 5/14 anonim ***** válasza:
Milyen a gép márkája? Nekünk Fagor gépünk volt, heti 7-8 adaggal 1200-as centrifugával, 12 évet szolgált.
2014. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az akkor csúcsjó gép volt "


Imdesit WP80 volt. 2002 körül a legolcsóbb Indesit volt, szóval nem egy csúcsgép. Egyszer a csapágy lett cserélve. Heti 4-5 mosás. Calgont és társait sosem látta.

2014. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A mostaniaknak úgy 7-10 év után lesz olyan hibájuk, amit már nem érdemes javíttatni. Persze, ez típusfüggő is, egy Siemens simán kibírhat 12 évet is. Meg a tönkremenetel előtt is lehet kisebb hiba, vagy néhány példánynál nagy is.


Nekem az előző Whirlpool (ami az egyik leggagyibb márka) 11 évet bírt, igaz, akkorra már lyukacsosra volt rozsdásodva a burkolata. Ismerőseim Whirlpooljai is ilyesmi időt bírtak. De az újabbaknál állítólag már a 8 év is szép kor.

2014. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim Siemens wm 2000-je ami automata 20 éves! Igaz,hogy a rezgés csillapító rossz meg a gumija ki van nyúlva de attól még csak 1-szer volt javítva!!! Nagyon egyszerű használni! Mamám 2 hetentente 1x használja 1 adag mosására. A centrifugája gyenge de minek erős centrifuga ha van egy hajdu centrifugája. Azt mondja mamám,hogy addig a míg forog jó az neki! De szerintem én mint így mosógép szakértő inkább azt ajánlom,hogy egy régebbi Miele vagy Siemens mosógép sokáig kibírja. De ha újat akarsz akkor ajánlom a Siemenst vagy az elint esetleg ha meg fizeted a márkát akkor egy Miele sokáig kibírja mert 100 éve idult a márka na ez a gép megérdemli a tapsot. Látszik,hogy ők elő tudják állítani a márkát nem úgy mint a whirlpool vagy az indesit esetleg még a zanussi. Viszlát
2015. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
tervezett elavulás,annyit jelent,hogy ugy van gyártva hogy tul sokáig nem húzza :-)
2015. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 amicsi válasza:

az kb 2100 mosás ami egy 80000-es gépnél kb 40ft/mosás

ami No1. Én így szoktam számolni. Amikor már bejön 100ft alá akkor már jó vagy.

2015. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!