Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van itt mosógéphez szakértő?...

Van itt mosógéphez szakértő? Egy mosógép kb. mennyi idő alatt megy tönkre? Mennyi az átlag?

Figyelt kérdés

nálunk így van mosva:

átlagban heti 6 adag, de télen többet, és főleg hétvégén,

néha-néha van egy-két adag plusz egyéb munkákból adódóan vannak piszkos mosnivalók,

(mosógépünket 2008 márciusban vettük)



persze főleg átlagban érdekel, h egy mosógép kb. mennyi idő alatt megy tönkre?



2014. dec. 30. 13:01
1 2
 11/14 anonim válasza:
Az új gépünk Siemens több mint 10 éves, soha nem volt probléma vele, utóbbi években 5 adag/hét az átlag, régebben volt ez 7 is.
2015. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Zanussi Advantage 400 heti 1-2 mosás. idén lesz 15 éves. Már szét van rohadva az eleje a mosószerbetöltőnél, de addig nem cserélem le amíg bírja. A következőm is biztos Zanussi lesz lehetőleg minél később. Évekig 40 fokon ment. Szerintem ez is sokat számít. 90 fokon kb 4x használtam. Alap mosóporokkal. Egyszer megevett egy törölközőt, mert nem volt rajta hátul a védőlemez és a tetjéről egy póló vagy törölköző beesett a motorhoz. Szerintem így ment egy darabig mire észrevettem. A szíjat ledobta,a ruhát feltekerte. kicsit kimelegedett a motorja de el tudott forogni. Kiszedtem belőle, azóta is jó.Ez kb 4 éve volt. Nekem nagyon bevált ez a márka.
2015. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekünk Indesit WITL106 volt 13 évig bírta heti 8-9 mosással,de már 12. évében úgy ment mint ha barlangba lenne,rendkívűl hangos volt,mosás közbe enyhén eresztett ha 4 kg ruhát tettünk bele pedig 7 kg volt a max. 15 program volt,abból 4-et használtunk! :D Egyszer se használtuk a 90°-os mosást. Fél éve vettünk egy electrolux ews 1277 fdw nevű mosógépet most is heti 8-9-szer mosunk vele,rendkívül csöndes,nem is zúg amikor csak mos,amikor meg centrifugál akkor olyan mint egy venntilátor :D olyan halk. Az összes programot használjuk rajta mert nem úgy van rajta hogy pl. 11-es 12-es stb hanem anyagok szerint,hamarabb kicentrifugáz. nemrég volt egy eset hogy a cső elcsúszott és vagy 2 öblítésnek az eredménye a földön végezte :D,azóta is hibátlanul működik. A miénknek én 4-5 évet tippelek de egy régebbi ha nagyon vigyázol rá akár 20 évig is kibírja. Ha hamarosan veszel akkor ebből a 3 márkából válassz:Electrolux,Siemens,Miele ezek 4-5 évig bírják. De ha olcsóbbat akarsz akkor zanussi-t válassz igaz hogy ez csak 3,5 évig bírja de az ára miatt megéri. A Zanussinak és a többinek kivéve a 3 amit előbb említettem a kezelése is bonyolultabb a kezelése és a kezelési panelje is csúnyább. 3 hónaponta végezz karbantartási mosást és mindig 1700 alatt centrifugázz. Szóval a tiétek olyan 2016 körül fog elromlani SZERINTEM.
2015. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És még hozzá teszem hogy nem vagyok mosógép szakértő. Előző válaszoló voltam
2015. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!