Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőgép földeléses konnektor...

Hűtőgép földeléses konnektor nélkül?

Figyelt kérdés

Fagyasztószekrényt vettem, de hely híján a konyha helyett a szobába tettem. Régi tömbházról lévén szó, a szoba csak földelés nélküli konnektorokkal van szerelve.

Üzemeltethetem így hosszú távon a fagyasztót, vagy jobb lenne földeléssel megoldani?

Hely máshol nincs, hogyan lenne célszerű megoldani a földelés szobába való bekötését?



2015. jan. 5. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Védőföldelés nélkül életveszélyessé válhat működtetése.

Én tapétézés előtt a parkettszegélylécre/mögé tettem a védőföld vezetékét.

Ebbe persze bele lehet kötni, de legalább van és olykor ellenőrzöm, bár amíg én lakom benne nem sérül...

2015. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na de honnan lenne jó elhozni a "földet" ?
2015. jan. 5. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:

NEM szabályos, de a semminél jobb...

a legközelebbi (pl. hidegpadlós) helyiségben lévő földelt dug-aljzat földelési csatlakozó pontjáról.

2015. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem cső nélkül tetted a parkettaszegély mögé a vezetéket! Mielőtt valaki leutánozna, szólok, hogy az NEM JÓ!!Vezetéket CSAK Mü csőbe húzva szabad vezetni! Akkor már inkább kábelt húztál volna kiváltva a meglévő két vezetéket is.
2015. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 K...László ***** válasza:
Ezek a nedves készülékek, mint hűtő, mosógép, a páralecsapódástól is rázhatnak, ha pl a motor kapcsaitól (a fázistól) a fém testig kúszóáram folyhat. Mindig kell földelni. Szabályosan legalább ugyanolyan vastag vezetékkel, mint amivel a fázist nullát megkapja. Életmentő megoldás lehet, de nem szabályos a másik helység aljzatából elhozni a földelést. Habár elvileg nem lenne szabad megszakítani a vezetéket. Egy csavar alá tehát 2db vezetéket nem lehet bekötni, mert ha az egyik kötés meglazul, a láncban a többi már nem véd. Minden aljzathoz külön viszik, egy központi elosztó sínről. Régi olcsóskodó megoldás a láncolt földelés, ahol nem vágják el a vezetéket, csak megpucolják, hajtű alakban meghajlítják, és úgy kötik be a konnektorba. Igy nem szakad meg a többi, csak esetleg egy. De ezt sem szabad. Keresd meg a lakáselosztó szekrényben a földelő sínt, és onnan hozz el egy 1,5-es vagy 2,5-es vezetéket, de attól függ, a konnektorban milyen vastag van, az meg attól függ, hány amperra van biztosítva az a kör. Ha már a szobát rondítja egy fagyasztó, egy kis vékony kábelcsatorna a falon nem sokat ront a látványon, abban is elhozhatod.
2016. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A hűtő pont az ajtó mögött van, de amúgy nem igazán rondít. de már majd' 2 éve bent van. egész lakáson kersztül hozni az eredeti elosztóból...
2016. dec. 15. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
K. László miért ne lehetne az első földelt dugaljból elhozni a földelést? Nyugodtan elviheti. Szabályos. Ugyanis amikor a sorolt dugaljakat láncba kötjük, az is ugyanaz. Külön nem szoktunk kötöző dobozt feltenni, hanem dugaljból dugaljba fűzzük, ha van rá lehetőség. A kérdező nyugodtan rákötheti a zöld-sárgát a legelső földelt dugaljba.
2016. dec. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A földelést a villanyóránál de csak ott össze lehet kötni a nullával ez a nullázás. Így lehet csak ne halgass a harmadik válaszolóra, mivel nem biztos, hogy a hidegpadlósban létezik földelés.
2017. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!