Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy mikróm amit most...

Van egy mikróm amit most vettem hol lecsapta az automatát hol nem. Visszavittem gariztatni, már kb 4 hét eltelt azóta. Ha megjavítsák akkor biztosan működni fog?

Figyelt kérdés

Sokan fogják a tömeggyártásra de elvileg minden alkatrész minden mikróban ugyanúgy áll össze nem?!


Itt mondjuk gondolom saját kezűleg javítják meg.


2015. jan. 30. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán az automatád nem megfelelően méretezett.
2015. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van valószínűleg, nem kéne lecsapnia. Nekünk egy 1000 éves mikrónk van, ami havonta 2-3x csapja le az automatát.
2015. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 electroman75 ***** válasza:
Lehet azon az áramkörön más fogyasztó is nem csak a mikró,lehet hogy akkor az is működött és túláram végett kapcsolt le a megszakító. De hát ezért is lett beépítve.
2015. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"szakaszos üzemmódban" amikor nem a legnagyobb fokozaton használod, periodikusan, ki-be kapcsolja a magnetront, ezzel nagy áramlökéseket indukál. Ez normális működésnek számít! elképzelhető, hogy öreg, (fáradt) a kismegszakító, vagy a kismegszakító értékének a határán (pl. "B"10A-nál gyakori!) van az áramlökések nagysága.

ezt a "hibát" csak megfelelő kismegszakító cserével lehet javítani, figyelembe véve az adott hálózatszakasz, vezeték keresztmetszetét! ("B" 16A-re cserélve, min. 1,5 Cu vezeték!)

2015. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem nem így értem :D Visszavették garizni még nem jött meg, csak érdekel hogy "normálisan" összerakják-e?!


Az mondjuk tény hogy van probléma az elosztóval, mert 3 részre van osztva az elektromos hálózat (3 kapcsoló van az automatán), és 1 részen nem mehet egyszerre pl. az elektromos olajradjátor + mosógép.


Viszont a régi mikró az normálisan ment automata lecsapás nélkül is.

2015. jan. 30. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

a régi mikró ? W-os volt..., és mennyi W-os az új??

ahhoz hogy érdemben hozzá tudjunk szólni, hogyan fogják megjavítani, ismernünk kellene annak a szerviznek a munkáját és magát a szervizt ahol javítják.

2015. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


A régiről fogalmam sincs, azt úgy kaptuk az régi volt, ez meg vadonatúj.

2015. jan. 31. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:

? gyártású (márka) ? éves??? ? Amperes és milyen karaszterisztikájú "B"?, volt az a kismegszakító amelyik lekapcsolt?

ha ez egy régi tip. (közepén nyomógombos un EBA) B 10A volt, nem csodálkozom, hogy kioldott.(pláne nem, ha ezen az áramkörön, még egy másik nagyobb áramfelvételű fogyasztó is működött! Elképzelhető, hogy a vezeték is vékony a falban (pl. 1,5 Alu), és ennek a védelmében oldott ki a kismegszakító.

2015. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

milyen márka? milyen éves? ott van a mikró.


10A B elvileg, de csak egy hűtő megy mellette állandó jelleggel. (szintén új, az 2 éves kb. /A+ vagy AA nem tudom).


A többi elektronika más kismegosztóra van kapcsolva.

2015. febr. 1. 10:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjött a mikró, Contacthibás volt. (azt nem tudom hogy mit jelent, de működik),
2015. febr. 4. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!