Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megéri nagy méretű lábasokat,...

Megéri nagy méretű lábasokat, edényeket mosogatógépben elmosni? Ha igen, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Leginkább gazdaságossági szempontból érdekelne. Alternatíva nyilván a kézi mosogatás. Víz, áram és gáz költségeket kéne megbecsülni.

2015. febr. 18. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy befér-e a gépbe. Ha a tányérok mellett még van hely akkor nyilván nem oszt, nem szoroz. Ha nincs, akkor viszont 1-2 edény miatt újra elindítani valószínűleg nem éri meg.
2015. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előttem válaszoló, ha befér, akkor simán. Gyakran teszem például a nagy kerületű de alacsony peremű serpenyőket az állva behelyezett kistányérok tetejére. Nagyon korrektül elmossa.

Míg kézzel mosogattam folyóvízben, kb a tíz-szeresébe került a mosogatásom, mint mióta mosogatógépem van.

2015. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem, hogy minden esetben csak akkor indítom be a gépet, ha tele van. A kérdés, hogy a nagyobb méretű lábasokat érdemes-e kivenni, és kézzel elmosni, vagy nem. (Ha kiveszem, megvárom amíg a helyét elfoglalják kisebb edények)
2015. febr. 18. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja értem. Másnapig mondjuk tuti nem várnék azért hogy tele legyen. A mosogatógép kevesebb vizet fogyaszt, viszont lényegesen több áramot, ráadásul egy fazekat a legkönnyebb elmosni (ha nem égett le benne semmi). Akár hideg vízzel is lehet (nálunk most épp nincs meleg víz, úgyhogy ezt sajnos első kézből tudom), teleengedem vízzel, 10 perc múlva kitörlöm egy szivaccsal és kész. Én arra tippelek hogy ez valamivel olcsóbb.
2015. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vízből mindenképp kevesebbet fogyaszt a mosogatógép, áramból többet és még ott van a tabletta, gél, só, öblítő. Nekem megéri. Saccolok, de egy nagyobb lábos elmosásához először kell úgy minimum fél liter víz, aztán legalább ennyi, ha nem több a tisztáláshoz. Ha van még 2 másik, az rögtön 3 liter víz legalább, míg a mosogatógépem 8 literrel most 30 perces programon. Főzés közben nagy előny, hogy rögtön be tudom tenni a dolgokat a gépbe, nem foglal helyet és tudok főzni, közben a gép mosogat.
2015. febr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!