Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bevittem a mikrómat javíttatni...

Bevittem a mikrómat javíttatni, ami már másodszorra ment a javítóüzembe - garanciálisan. Azt mondják nincs semmi baja, nálunk gyenge az automata?

Figyelt kérdés

Amit nem hiszek, mivel a mikró 800W-os, régi mikró müködik (már vagy 7-8 éves), és a hősugárzó is, ami viszont 2500W-os.


A hiba jelensége az, hogy én mondtam, hogy hol müködik a mikró, hol nem (kontakt hibája volt az első javításnál) erre fel a boltban azt írták, hogy "lecsapja az automatát", amire az volt a válaszüzenet, hogy "a teszten működött".


Itt is, csak nem mindig. Most itt mi lehet a probléma?

Nekik vagy nekem van igazam?


Menjen a fogyasztóvédelem?


2015. ápr. 8. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány amperes az automata? Meg akkor most lecsapja, vagy nem?
2015. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit nem árt tudni, mielőtt hivatkozol rá, hogy a 800W-os mikro indulásnál jobban megrántja a hálózatot (hamarabb veri le a biztosítékot), mint a 2500-as hősugárzó.

Amúgy: ugyanabból a konnektorból (automatáról) mennek?

Mert autamata legyen ugyan 16 amperes mondjuk, lehet lomha és normál, netán gyors kioldású. Ugyanez igaz olvadó biztosítékra ia. Nem mindegy..

2015. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10 alkalomból 7x tudok mikrózni.
2015. ápr. 8. 22:53
 4/7 A kérdező kommentje:

az lehet hogy jobban megrántja, de a 2500W mellett még megy egy mosógép is sokszor, és úgy sincs gond.


3 részre van osztva a hálózat, pont azért, hogy ne legyen gubanc.

2015. ápr. 8. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet nálad a hiba..

Főleg akkor ha megy másik nagyobb fogyasztó is, mondjuk hajszárító vagy porszívó, sütő stb.

Ha gondolod, vidd gariztatni, menj fogyasztóvédelemhez, de nem sok esélyed van szerintem...

Erősítsd meg a hálózatot, 32A-ig lehet bővítést külön pénz nélkül kérni, csak a szerelést, a hálózatbővítést nem számítják fel.

A bolt nem számít, ők azt a hibát írják fel, amit az ügyfél megnevez, vagy ami az elmondásból valószínű.

Ők nem vizsgálnak.

2015. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy hűtő megy mellette csak. állandó jelleggel.
2015. ápr. 8. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Igen, az ellen nem véd. //By Szalacsi//


Ahogy itt már leírták, valószínűleg az történik, hogy 10 ből 3 szor túl nagy áramot vesz fel lökésszerűen, ezért kapcsol le a kismegszakító. Nade! Nem kell feltétlen hálózatbővítés!


Nézd meg a villanyóra szekrényt, és keresd ki hogy a mikrót ellátó megszakító hány Amperre biztosít, és milyen gyorsan (Betűvel jelölik a sebességet, azt hiszem a C a gyors)


Aztán dugd át a mikrót egy másik, nagyobb áramra biztosított szakaszra. Ha ott 100-ból 100 esetben működik, akkor ez volt a gond.


D

2016. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!