Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi klímákról?

Figyelt kérdés

Kinéztem 2 klímát, de elég kezdő vagyok a dologban. Ha jól értelmezem inverteres klímát érdemes venni, de nem pontosan értem, ez mit is jelent.


[link]


[link]


Panel lakásba kell, 1 beltéri készülékkel, természetesen fontos az alacsony fogyasztás. Dél-nyugati lakás a 8.-on így mindenképp kell a klíma, még így is, hogy van redőny. Nem ártana, ha fűteni is tudna, bár csak ezért a funkcióért nem szeretnék többet fizetni. Talán 10-20 ezer forinton még elgondolkoznék, de ez a funkció nem érne meg nekem ennél többet.


Ja és úgy milyen árban gondolkozok? Szereléssel, cakkumpakk nagyon jó lenne 200-ba beleférni, de mondjuk az se baj, ha 150-ből kifér. A legrosszabbat viszont nem szeretném megvenni, ha már költöm a pénzt, azért legyen jó. Értitek...



2015. ápr. 15. 15:16
 1/3 Trafó1 ***** válasza:

Az elsőt vedd meg , a másodiknak ismeretlen a márkája a fuji meg elég jó és az adatok is jók.

Inverteres annyit tesz, hogy a ventilátor sebességét folyamatosan tudja szabályozni, így nem kell állandóan ki-be kapcsolgatnia.

2015. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és szerinted ebben az árban benne van a kültéri egység is? vagy hogy kell értelmezni? mert én eddig azt gondoltam, hogy akiírt ár + szerelési ktg (ki tudja mennyi)


köszi, és ment a zöld.

2015. ápr. 15. 16:18
 3/3 anonim válasza:

Klíma vásárlása előtt kérj tanácsot szakembertől. Az igényelt teljesítményt ki kell számítani, ez sok dologtól függ. A legolcsóbb vackokon kívül az összes készülék tud fűteni is. Mindenképpen inverteres típust keress, az ON/OFF készülékek már elavultak.

A szerelési költség függ a kültéri egység felszerelésének nehézségeitől (konzolt kell-e neki építeni, vagy mondjuk az erkélyen elfér, engedélyezi-e a társasház vagy az önkormányzat a felszerelést vagy sem) és a kül-és beltéri egységek közötti távolságtól. Ez általában 4 méter lehet, extra költségek nélkül, ha ennél tőbb, a 30-40 ezres díj pillanatok alatt a többszörösére nőhet.

Ha sokat használod a klímát, esetleg éjszaka is, akkor érdemes a csendességét is vizsgálni (a kültérinek is! mást sem zavarhat!). Nem szabad fekhelyre, íróasztalra hűtenie közvetlenül, mert könnyen megfázhatsz és a többi szempontról ne is beszéljünk.

Az energiafogyasztás is fontos kérdés, a modern készülékek ebből a szempontból sokkal jobbak, mint a régiek, a COP értékeket érdemes összehasonlítani. 5 felett ez már jó. (3500 Watt hűtőteljesítményhez ez esetben 700 Watt elektromos energia szükséges ideális esetben).

A neten egy csomó jó írás van a témáról.

2015. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!