Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megráz az áram ha villával...

Megráz az áram ha villával szedem ki a pirítós sütőből a pirítóst?

Figyelt kérdés
Valakit rázott már meg?

2015. ápr. 19. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
ugye alapból nem nyúlunk fémmel a pirítóba..ha mégis, akkor kihúzod a konnktorból, és úgy..egyébként ha kidobta a kenyeret, és az egyik beszorult, akkor talán..de ha megráz, az nagy élmény lesz.. a nejem tudna mesélni. Azóta nem eszik pirítóst.
2015. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig késsel szedem ki a kenyeret belőle és sose rázott meg. Sőt. Van amikor még a fém részét is piszkálom késsel miközben áram alatt van. A mi pirítónk úgy működik, hogy áramot csak a "melegítőszálak" kapnak, és akkor felizzanak és megpirul a kenyér. Az a rész, ami a kenyeret tartja nem kap áramot. Mechanikusan lehúzod az elején a kart, majd beakad egy időzítőbe. Ezt a pirítás erősségétől függően állítod. Amikor az idő letelt az időzítő elengedi majd a benne lévő rugó kidobja a kenyeret.


Én nem tudom kiszedni mert mindig forró a kenyér, helyette egy fém késsel a tetejét átszúrom és kiveszem.

2015. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

ne nyúlj bele, akármilyen kikapcsoltnak látszik. használj vékony fakanálnyelet.


én szóltam.

2015. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akit megrázott, az nem ír itt.

Húzd ki, utána nyúlj bele.

2015. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tökéletes állapotban van a sütő akkor nem mert az a fémcső ami szemmel láthatóan vörösen izzik benne az csak egy burkolat,azon belül van egy porcelán szigetelő réteg és csak annak a közepén vezet a fűtőszál amiben áram van tehát az elvileg el van szigetelve minden más alkatrésztől.Ha bármilyen szigetelési hibája van akkor nem csak akkor rázna ha beleturkálunk hanem bármilyen más fémalkatrésze is rázhat.
2015. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az olcsóbb pirítókban nem csöves fűtés van...ott bizony hozzá lehet érni a fűtőszálakhoz...


de lehet próbálkozni..

ugyanis a fém villa akkor is villa, ha nem ér hozzá a fűtőszálhoz, meg akkor is villa, ha hozzá ér a feszültség alatt álló fűtéshez..


csak akkor más a fogása...

2015. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
79%
Hogy jön ide a My Chemical Romance? :D
2015. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
44%
Igen de közbe önts rá egy kis benzint és gyújtsd meg. Ha picit vizes leszel akkor ezt csináld a fürdőszobába, és kőzbe fürödj le. A végén nyugodtan bedobhatod a hajszárító a vízbe.
2020. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!