Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tegyek, ha a mosógép...

Lewega kérdése:

Mit tegyek, ha a mosógép öblítőadagolójából rögtön kifolyik az öblítő, ahogy beleöntöm?

Figyelt kérdés
Wirlpool fölültöltős mosógépem van. Amikor a mosás elején beletöltöm az öblítőt, az azonnal ki is folyik belőle. Ezért szerelőt hívni egy kicsit drága dolog lenne, ezért gondoltam, hátha tudnátok segíteni.
2015. ápr. 23. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a jel alá tölteni, ugyanis, ha túltöltöd az öblítőt, a közlekedőedények törvénye alapján egyből le fog folyni.
2015. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam pont ugyanez a helyzet. Azt csináltam, hogy leakasztottam a tartályt, és nagynyomású spricnivel kimostam belőle a redvát.Megdöbbentő volt, hogy milyen vastag a lerakódás. Ugyanis elmulasztottam az előírt tisztítást.


Az igaz, hogy a csonttiszta edényből akkor is visszafolyik az anyag egy kis része, ha tiszta, de azt mondja a szerlő, ezek ilyenek, nem kell foglalkozni vele.

Egyébként érthetetlen, miért tervezték így.

A mi AEG gépünk ugyanaz a kivitel.

Nehéz, de ezzel kell élnünk.

Talán valaki okosabb mint én(nem nehéz) és elmondja, mi miért, és merre az előre.

2015. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kevesebbet önts bele, mint a jel mutatja. Ha így is kifolyik, akkor más hiba van, és ez bonyolultabb megoldást igényel.
2015. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell teletölteni. Elég a jelig tölteni maximum
2015. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Emberek! Annyi eszem nekem is van, hogy csak a jelig töltöm, tehát nem az a baj!
2015. ápr. 26. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:

De a jel az már nagyon a max!


Ha utána hirtelen becsapod vagy akárhogyan is de az öblítő hullámzani kezd és olyan magasra megy a hulláma hogy eléri a kifolyót akkor onnantól kezdve a fizika törvényei miatt lefolyik. Elöltöltős gépenél is, hiába rakod a max jelzésig, ha utána hirtelen becsapod, akkor is lemegy, és nem csak egy kicsi hanem az összes. Finoman kell betolni és nem fog lefolyni

2015. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akkor kezd folyni, mikor már beleöntöttem a kupakkal, hanem ahogy töltöm fölül, úgy folyik ki alul.
2015. ápr. 28. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor szedd ki és nézd meg hol lyukas.
2015. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
érdekes kommentek...mi vettünk egy új privileg felültöltős gépet. Már az első mosásnál is ahogy öntjük bele az öblítőt, úgy folyik ki alul..pedog ez vadi uj, semmi kosz nem lehet benne.Számomra ez nagy kérdőjel, hogy miért csinálja
2021. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Dettó ez van nálunk Whirlpool felültöltős mosógép, új, és kb a második-harmadik mosásnál kifolyik az őblítő ahogy beleöntöm, és azért ennyi idő alatt nemkéne koszos legyen, és a MAX JEL felénél sincs akkor is folyik le. Elég bosszantó mert így semmi öblítő illata nincs a ruháknak mivel az egész már belefolyik a dobba a mosási fázis előtt, így amire öblít már semmit se tud adagolni. Nem nagyon értem, hogy van ez így legyártva, mert az előző mosógép pontosan ugyanilyen volt. Jó tanulság, hogy legközelebb nem veszek felültöltőset.
2023. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!