Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen fajta led izzó szüksége...

Milyen fajta led izzó szükséges növények termesztéséhez?

Figyelt kérdés
Milyen fajta led kell? Lila fényű illetve vörös, kék, meleg fehér ezt tudom de maga a fajtája a fontos!

2015. máj. 18. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi és milyen növényt akarsz termeszteni.
2015. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2 négyzetméter átlagos kerti növények...

paradicsom, paprika, 1-2 kényes virág

és megpróbálkoznék a déli kis gyümifákkal

2015. máj. 18. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
készül a marihuána ültetvény...
2015. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ahhoz sokminden kellene még.....

sok money és akkor nem leddel játszanék

:P

2015. máj. 18. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam egy időben a paradicsommal, mert milyen jó lenne télen is a saját termést leszakítani. Ugyan akkor még nem voltak ledek, hanem fénycsővel csináltam, egy 5x2-es melegház egy részén. Mint kiegészítő világítás működött a dolog, viszont a termés íze mégsem volt olyan, mint a nyáron termettekké. Viszont a boltiaknál még így is finomabb volt. Érdemes inkább szélesebb spektrumú fénycsöveket használni, azzal működni fog.


Egyébként én pár bokor későbbi paradicsomot teszek el télire. A fagyok előtt kiásom a bokrot, a zöld paradicsomokkal rajta, a gyökerét papírba csomagolom, és fejjel lefelé felakasztom. Szép lassan érnek be, elméletileg karácsonyig lehet szedni belőle, nekem december elejéig tartott ki. Viszont az íze pont olyan volt a nyáron frissen szedettnek.

2015. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A növények a kék és vörös színeket hasznosítják leginkább, a zöldet visszaverik, (ezért látjuk zöldnek a leveleket). Múlt évben tavasszal az orchidea kiállításon árultak kék-vörös ledes fényforrásokat is.


Nálam 35 Wattnyi fehér led világítja meg az ablak-nővényházat de az szinte csodát művel. Azelőtt semmi kényes növény nem maradt meg és amióta ez a fény megy télen éjjel-nappal és nyáron csak éjszaka, azóta minden szinte kicsattan és hozza a virágokat. A bulbák feszesek és vízzel telítettek, a levelek is gyönyörűek, sőt a gyökerein is látszik, hogy most szereti a környezetét. Azelőtt fénycső volt fölötte, de azt kevesebbet kapcsoltam be csak az esti órákban. A led meg megy folyamatosan. Az a 35 Wattnyi fogyasztás nem árban sem sok. Az kb havi 25kW kb 1000,-Ft.


Keresek valami linket.

[link]

[link]


Mind ezekhez képest fehér ledet használok és az is szinte csodát tett, minden szépen fejlődik, virágzik és fejlődött télen is.

2015. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!