Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell helyesen használni...

Hogyan kell helyesen használni az oldalfalu klímát, hogy az ne penészedjen vagy gombásodjon be?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 19:56
 1/1 kocsislev válasza:
Helyesen használni úgy kell, hogy ki-be kapcsolod :-). A penészedés és gombásodás pont a helyes használat miatt következik be, a nagy párás felületen természetes, hogy megtelepednek a gombák (a penész is gomba), mert ott nekik jó. A válasz tehát, hogy takarítani kell gyakran, ha már penészes, akkor pedig drasztikusan. Felhajtva az elejét a szűrő hálót kivenni kimosni minden nagyobb takarításnál, akár havonta, kéthetente (én sem csinálom ilyen gyakran sajnos, pedig kéne). Ha alatta maga a hőcserélő is koszos, akkor már keményebben kell. Meg kell próbálni spéci gombaölő spray-el, ha az sem elég már, akkor szerintem csak a szerelő segíthet már, aki le tudja szívni a gázt, kiszedni a hőcserélőt, és úgy kitakarítani. Utána pedig szerintem érdemes befújni valami védő filmmel. Megelőzés képen elvileg hasznos szerintem, ha használat után valami szárító funkcióval kiszárítod, mert száraz felületen nem tudnak megtelepedni a gombák, de ezt nyilván senki sem csinálja meg minden ki be kapcsolás után. A mienk ezt magától csinálja, és ezüst bevonat is van a hőcserélőn, meg valami UV fénnyel is öli a gombákat, de sajnos az ilyen klímák drágák... Viszont téyleg sokkal komolyabban kell venni, mint ahogy szokták, mert rengeteg krónikus betegség okozója, sokan nem is sejtik, hogy pl a klímájuk miatt fáj a fejük, vagy folyik az orruk állandóan. Nem vagyok klímaszakértő, de remélem segítettem valamit.
2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!