Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Védőföld VS FI-relé?

Védőföld VS FI-relé?

Figyelt kérdés

1: A vízvezeték külön védőföldet kap.

2: A konnektorok szintén.

3: Ha a Vízvezeték védőföldje be van kötve, a FI Időnként leold.

4: Ha a konnektorok védőföldje mind be van kötve, a FI egyből leold.


Hol jön létre a potenciálkülönbség?

(a villanybojleren, mosógépen kívül, mert ha ki van húzva, akkor is ugyanaz a jelenség tapasztalható)


2015. jún. 28. 04:12
 1/2 JulesM111 ***** válasza:

Hi,


Az életvédelmi relébe csak Fázis, és a Nulla van bekötve, méri a két vezetéken lévő áramot, és ha a különbség pl. 20mA-nél nagyobb, leold.

Akkor keletkezik ez az áramdiffi, ha pl. megfogjuk a fázist, és testünk ellenálásának köszönhetően áram indul a föld felé, lecsap a fírelé népiesen mondva. ( ne próbáld ezt ki azért ;) )


Az ÉV relé elengedhetetlen kiegészítője egy jól kiépített és rendszeresen karbantartott EPH, ahol az összes földelés egyenpotenciálra van hozva, majd ez megy bele a valós földbe.

Tehát a külön földelés a vízvezetéknek eleve nem jól hangzik.


Javaslat, húzz ki minden fogyasztót, kapcsolj le minden lámpát.

Ellenőrizd nincs e valahol zárlat. Majd indítsf egyesével a fogyasztókat, ( pl egy lámpa start, várj két három percet, következő...) Ha szerencséd van meglesz a bűnös. Egy nedvesebb fal, egy mikro, talán a hűtő tud emiatt kellemesen szívatni, vagy egy asztali kislámpa...

2015. jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, tedd azt, amit az előttem szóló..kicsit pepecs meló, de célravezető..a vízcső nálam is le van földelve egy távolabbi kótba vert szondáról..


nekem még nem oldott le a 30mA-es, igaz a villanybojlert kicseréltem gázra.


Ma már elengedhetetlen egy lakás védelme FI védelemmel..

Baromijó, ezért élek(még)

2015. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!