Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használhatom-e tovább a...

Használhatom-e tovább a porszívót az alábbiak miatt, vagy vegyek egy újat?

Figyelt kérdés
Nem sokkal, (2-3 perc) miután elkezdtem porszívózni, furcsa hangot adott ki a gép. Ennek ellenére folytattam a porszívózást, de egyszer csak, mintha a csöve felfúvódott volna és ki akart pukkani, majd csapott egyet. Ezek után cseréltem benne porzsákot,és újból elindítottam, elsőre még hallani lehetett a furcsa hangot, de később mintha megszünt volna.Ennek ellenére nem merek már hozzányúlni.
2010. márc. 3. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Át kell nézni a csövet teljes hosszában nem szívott e be valamit ami megszorult a csőben mert leéghet a motor ha nincs azabad áramlás ugyanis az hűti a motort.
2010. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is eldugulhatott, pl. a pet palackok kupakjai remekül bele tudnak szorulni a csőbe.
2010. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan nagy valamit nem szívhatott fel, ami megszorulna. Megpróbálhatom még bekapcsolni, vagy agyoncsaphat?
2010. márc. 3. 15:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég, ha egy drótdarab beleszorult, az már visszatartja amit felporszívózol, vagyis keletkezik egy dugó a csőben.
2010. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha kitisztítom a csövet, és nincs benne semmi, akkor utána bekapcsolhatom? Vagy lehet más probléma is, és nem ajánlatos?
2010. márc. 3. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Még azért a porzyákot is nézd meg, hátha belelőtte az anyagot, és kiszakadt. Ha mindent rendben találsz, és a cső is üres, nyugodtan elindíthatod. Ha félsz, akkor először kapcsold be a kapcsolót, majd a zsinórt távolabb a porszívótol, dugd be a konnektorba. Ha rossz a hangja húzd, ki.
2010. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi a válaszokat.
2010. márc. 3. 20:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Átnéztem a porszívó csövét, a talpazatánál szétcsavaroztam, mert ott valóban volt egy nagyobb porcsomó,ami eldugaszolhatta, viszont a gégecsövet nem tudom, hogyan lehet kitisztítani, mert azt szétszedni nem lehet, belelátni sem, esetleg vízzel kimosni, és megvárni míg kiszárad?
2010. márc. 4. 09:36
 9/10 anonim válasza:
Igen. Mosd ki vízzel, jól csurgasd ki, aztán tedd vissza és járasd pár percig anélkül,hogy bármit felszívnál vele. Különben nem kell félned a porszívótól, mert akkor sem valószínű, hogy balesetveszélyes, ha esetleg hibás.
2010. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó, köszi. Csak tudod anyukám hozza rám mindig a frászt, hogy mennyi (halálos) baleset volt már, zárlatos hajszárító, vasaló, és szerinte porszívó miatt is.
2010. márc. 4. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!